איפה הכסף
עם ענת דוידוב

הפחתה בכאב ללא תופעות לוואי? כבר לא שאפתני

פרי דוידסון, מייסד ומנכ"ל SyqeAir, על ההמצאה המהפכנית: "בעולם לא ידעו מה המינון המומלץ בצריכת קנאביס רפואי - אז פיתחנו טכנולוגיה"


חברת Syqe הישראלית פיתחה את משאף הקנאביס הרפואי הראשון בעולם, SyqeAir. פרי דוידסון, מייסד ומנכ"ל החברה הוא ממציא, יזם טכנולוגי ובעל ניסיון של מעל עשור במחקר של מתן תרופות ורגולציית חומרים פסיכואקטיביים עם 50 פטנטים רשומים בעולם בתחומים טכנולוגיים רפואיים. דוידסון שוחח עם ענת דוידוב בתוכנית 'איפה הכסף' ב־103fm על המשאף שיצרה החברה.

תחילה, הוא סיפר על הסיבה להקמת המיזם לפני כעשור. "התחלנו בלנסות לדעת מה באמת המינון שאנשים צריכים כדי לצרוך קנאביס. להפתעתנו הגדולה, אף אחד בעולם לא יודע מה המינון המומלץ בקנאביס שניתן בשאיפה", סיפר.

דוידסון המשיך ואמר: "אז הלכנו ופיתחנו טכנולוגיה שתאפשר לנו לתת מינון מאוד מדויק כדי לגלות מה המינון המומלץ. פיתחנו חיישנים ומנועים ומנגנונים מאוד ספציפיים במכשיר שמבטיחים שהמינון שניתן הוא כל פעם אותו דבר".

דוידסון גם סיפר על ההפתעה שהם גילו בעקבות הניסויים הקליניים שערכו בחברה. "הניסויים הראו לנו שהמינון המומלץ בקנאביס הוא נמוך כמעט פי 100 ממה שפחות או יותר צורכים קנאביס היום בעולם. זו הייתה הפתעה אדירה לכולנו וגם לחוקרים שעבדו איתנו", ציין, והוסיף: "רק בזכות המכשיר שלנו, ניתן לתת מינון כל כך נמוך אבל בצורה רציפה כל פעם".

עוד אמר: "מטופלים שרוצים לקחת מינון נמוך של קנאביס מאוד מתקשים. קשה מאוד לקחת שאיפה מיקרוסקופית מסיגריה של קנאביס היום, זה כמעט בלתי אפשרי, ואז בקלות לוקחים מינוני יתר ונכנסים לתופעות פסיכו-אקטיביות". לדבריו, הם כיוונו למינון מאוד מדויק וקטן כי לעזור למטופל שמעוניין רק להפיג את הכאב ולא לחוות התמסטלות.

צילום: באדיבות Syqe מדיקלפרי דוידסון. צילום: באדיבות Syqe מדיקל
 

לגבי פעולת המכשיר, סיפר דוידסון: "המינון שלנו נשלט אלקטרונית שזה משהו גם חדשני שלא קיים באף משאף, בלי קשר לקנאביס", והוסיף: "הדיוק שאנחנו הגענו אליו הוא הכי קרוב לזריקה, אבל זה נכנס דרך הריאות. אנחנו מאפשרים הנגשה של תרופות שבעבר ניתנו רק בזריקה בצורה הרבה יותר ידידותית ונעימה".

בסיום דבריו, הדגיש: "המכשיר נמצא בשימוש והמטופלים שלנו מדווחים שהם מקבלים את אותם אפקטים של קנאביס, אבל הם מדווחים שקרוב לאפס תופעות לוואי בשימוש הזה, בשימוש של פי 100 כמעט פחות חומר".

את המשאף אפשר לרכוש במחיר מוזל של 1,650 ש' ברשת סופר־פארם. מטופלים חדשים יוכלו להשיב את המוצר בטווח זמן של 45 עד 90 ימים מתחילת הטיפול ולקבל החזר כספי בגובה 75% מעלות הרכישה.

לאתר החברה: לחצו כאן. 

  
עריכה: אמיתי דואק

09/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"רק בזכות המכשיר שלנו, ניתן לתת מינון כל כך נמוך"
"רק בזכות המכשיר שלנו, ניתן לתת מינון כל כך נמוך"  |  צילום יח"צ: כפיר זיו
Paris