בן כספית ואריה אלדד

"עשו שיעורים נגדי - אמרו שהעיפו אותי בגלל סמים"

במהלך דיון פוליטי בתיכון מקיף נשר, ח"כ יאיר גולן תקף את אחד התלמידים והוא נשלח לביתו • רז דנן, התלמיד מהתקרית, שיתף: "נפגעתי ברמה האישית"


ח"כ יאיר גולן הגיע לתיכון מקיף נשר על מנת ליצור דיון פוליטי בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני עם תלמידי שכבת כיתת י"ב. במהלך הדיון התבטא  התלמיד רז דנן כנגד דבריו של ח"כ גולן, ואמר: "אם הפלסטינים יעשו בעיות ניתן להם בראש, ואם ישבו בשקט יקבלו יחס טוב".

בתגובה לכך אמר סגן שרת הכלכלה כי הוא "מסוכן לביטחון ישראל". אריה אלדד וטל שלו שוחחו עם רז דנן, התלמיד שנשלח מבית הספר בעקבות התקרית עם חבר הכנסת, וקיבל את הבמה בכדי להציג את הצד שלו בסיפור.

"כולם יודעים שתמיד כשיש דיונים פוליטיים בשכבה אני זה שמגיב בדרך כלל. לא סתם אני יושב ראש מועצת התלמידים בבית הספר", אמר דנן. כשנשאל איך חבריו הגיבו הוא אמר שכולם היו המומים נוכח התנהגותו של גולן, אבל גם הוא.

"אני נפגעתי ברמה האישית", הודה דנן, "בעיקר בגלל שאני כבר שני נלחם בכדי להתגייס לצבא למען מדינת ישראל, ואפילו ירדתי 40 קילו ממשקלי, ועברתי אבחונים ותהליכים פסיכולוגים בגלל שאני מגיע ממשפחה עם עבר בעייתי. אני נלחם בסטטיסטיקה שאומרת שאני הולך לגדול ולהיות עבריין, והצבא הוא אחד העמודים שטיפסתי עליהם בכדי שזה לא יקרה. כשבא בן אדם כזה, פוליטיקאי, חבר כנסת, סגן שר, מישהו שהיה סגן הרמטכ"ל ואומר לך דבר כזה זה פוגע".

לטענתו, רכזת השכבה היא חברה קרובה של סגן השרה גולן והיא יצאה אחריו החוצה וצעקה שילך הביתה. "היום הגעתי לבית הספר בפעם הראשונה מאז שזה קרה וגיליתי שעשו מערכי שיעור כנגדי", סיפר התלמיד והסביר שתלמידים רבים סיפרו לו שהמורים אמרו שהוא לא הגיע לבית הספר בעקבות שימוש בסמים. "המורים העבירו לתלמידים מסר לא נכון. הם שיקרו בשביל להרגיש יותר נכונים".

עריכה: עדן בן ארי 

17/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה אלדד וטל שלו
אריה אלדד וטל שלו  |  צילום: 103fm
Paris