ינון מגל ובן כספית

זעם על הריאיון עם חנן גולדבלט: "התקרבן על חשבון הקורבנות"

בעקבות הריאיון ששידרנו עם השחקן שהורשע באונס, כתבה אחת המתלוננות: "אם היית מתחרט, לא היית כותב מכתבים" • ינון ובן קראו - והגיבו


הרשת סערה ביממה האחרונה בעקבות ריאיון יוצא דופן ששידרנו אתמול (ב') בתוכנית של ינון מגל ובן כספית ב־103fm. מושא הריאיון, השחקן שהורשע בעבירות אונס חנן גולדבלט, אשר פנה בפקס למגישים וביקש באמצעותם, כשהוא בן 80 וכעשור אחרי שחרורו מהכלא, לשוב ולעבוד במקצוע שלו.

בין התגובות שהגיעו לריאיון, התקבלה גם התגובה של מאיה בר־שלום, לשעבר מנהלת בתחנת הרדיו השכנה eco99fm, אחת מקורבנותיו של גולדבלט. "בכל פעם שאתה תגיח, אני אגיב. הבנת?", כתבה בפייסבוק, "לא אתן לך להתקרבן על חשבון הקורבנות שהשארת אחריך. לשקר לעוד כתב שקונה את המילים השטוחות שלך ושכח לבדוק מה עשית".

ינון מגל ובן כספית קראו את הפוסט המלא שלה, שבו חזרה למעשים של גולדבלט איתה כשהייתה בת 15 וחצי. "זוכר איך לימדת אותי לשקר?", שאלה, "זוכר מה לא רצית שהם ידעו? בגיל 80 אתה זוכר מה שעשית לי לפני 34 שנים? כי אני בת 48, ואני זוכרת כל מה שעשית לי".

בר־שלום הוסיפה כי התנהגותו של גולדבלט היא "התקרבנות", וחתמה: "אם היית מתחרט, לוקח אחריות מלאה על מעשיך, היית עושה הכול כדי לקבל מחילה, כדי לפצות את הקורבנות שלך. לא היית כותב מכתבים לצמד שדרני רדיו".

קראו את הפוסט המלא:

כזכור, במהלך הריאיון אתמול אמר גולדבלט כי היה רוצה לחזור אל הבמה. "עברו 17 שנה והבעתי חרטה, אי אפשר להחזיר אחורה את הגלגל. שילמתי עונש, ב'אבו-אבוה' שילמתי עונש", אמר לינון ולבן, "אין לי את מי להאשים. דפקתי לעצמי חלק גדול מהחיים, האשמה היא בי".

הבוקר, לאחר שהקריאו את דבריה של בר־שלום, שבו המגישים לעוצמת המורכבות של הפרשה, שבה אין צודקים, ואולי כולם צודקים בו־זמנית. "אני חושב שזה לא צריך לבוא על חשבון חמלה, שאנחנו שנינו גילינו אתמול - אבל יש גם צד שני", סיכם כספית, "אני קורא את הפוסט ומבין את העמדה של מאיה. זה מורכב, זה לא שחור־לבן".


עריכה: יניב מורוזובסקי

22/02/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גולדבלט, 2011
גולדבלט, 2011  |  צילום ארכיון: יוסי זמיר/פלאש90
Paris