איריס קול

"כתבתי את החיים שלי עם המון הומור"

גלי אשכנזי־לוין על המחזמר 'אמא'לה' שמזכיר כי הקריירה והאימהות בעימות גם ב־2022 • על הפגיעה ע"י משה איבגי: "הנפש מדחיקה עד שמשהו מתעורר"


והימים ימי קורונה: עם תחילת סגר הקורונה הראשון, מקבלת דנה, שפית בדימוס שאיבדה את עבודתה בפתח המשבר,  הצעת עבודה חד פעמית למשרה שתמיד חלמה עליה. אך כמו בכל דבר טוב, גם כאן בינה לבין החלום הגדול הפריד אתגר רציני - היא הייתה חייבת למצוא סידור לבנה הפעוט בן השנתיים. כך מתחיל המחזמר 'אמא'לה' המככב כעת ב'צוותא', שהצליח ללא ספק להכניס קצת הומור לתקופת הקורונה הלא פשוטה. נשמע מעניין? אתם צודקים. 

השחקנית והיוצרת גלי אשכנזי לוין שכתבה את המחזמר, שוחחה עם איריס קול בסיום התוכנית וסיפרה על תהליך כתיבתו: "אני אם לשניים, והמחזה עוסק בקונפליקט מאוד אימהי בין אימהות לבין קריירה. אני מחפשת להחזיר את עצמי בכוח, זה כל כך חשוב לי. אם לא נייצר לעצמנו את העבודה, קל למסמס אותה".

בהמשך, הוסיפה: "לגיבורת ההצגה יש הזדמנות להגשים חלום, אבל לבן שלה אין גן והבית שואב אותה. זה החל כמחזה קצר. כתבתי את החיים שלי עם המון הומור על התקופה הזו, כי זה מה שאני אוהבת - הומור עצמי". 

מלבד עולמה המקצועי, אשכנזי לוין סובלת מפוסט טראומה בעקבות פגיעה מינית שעברה על ידי השחקן משה איבגי. בסיום דבריה, שיתפה בגילוי לב במצבה: "כשאיבגי קיבל את הכרעת הדין והואשם במעשה אחד די עלוב, זה היה הטריגר שפוצץ אותי. הנפש מדחיקה את זה עד שמשהו מתעורר". 

02/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איריס קול
איריס קול  |  צילום: 103fm
Paris