איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"יש תחושה ששכחו את הנגב"

יממה אחרי אירוע הטרור בבאר שבע, ח"כ מיכאל ביטון מגלה דאגה: "מה שקורה שם זו הזנחה של כמה שנים, צריך להוסיף בנגב מאות שוטרים"


לפני 24 שעות בדיוק הופר השקט במרכז הקניות 'ביג' בבאר שבע, זאת כאשר מוחמד אבו אלקיעאן, מחבל בדואי תושב חורה שבנגב, החל במסע רצחני של דריסה ודקירה, שהוביל למותם של ארבעה ישראלים שהובאו היום (ד') למנוחות.

יו"ר ועדת הכלכלה מיכאל ביטון שוחח עם ליאת רון ואריה מליניאק ב־103fm והגיב לדברים: "זה אירוע קשה, תנחומיי למשפחות ולאבדות. אין משילות בנגב, אין ביטחון אישי בנגב, יש תת ייצוג של המשטרה, יש פרוטקשן והתפרעות בדרכים. זו הזנחה של עשרות שנים, הביטחון האישי בנגב לוקה בחסר. על ביטחון ישראל לא תהיה פשרה". 

עוד הוסיף, כי: "אנו לא נחכה לאף אחד, נעשה את הפעולות הביטחוניות. אך אם רוצים ביטחון אישי בנגב, זה מחייב יותר שוטרים. אני גר בנגב ונוסע בנגב, יש לנו תחושה ששכחו אותו. האם אירוע טרור יעורר את מקבלי המדיניות להביא משילות לנגב? הדבר הזה מחויב המציאות. כמו בכל תחום, אנו ממתינים לטרגדיה שתבוא כדי לטפל. הנגב מופלה". 

על ביטול המכסים על פירות וירקות, אמר ח"כ ביטון: "אין רפורמה, עד שיש שרי אוצר וחקלאות עם גב ותקציב לחקלאות, לא מצאו את הדרך למצוא הסכמות בתוכנית משותפת עם החקלאים. אנחנו צריכים להוזיל את מחיר הפירות והירקות, ויש מצבים שבהם צריך להביא ייבוא. אומרים לחקלאים - אתם אשמים ביוקר המחיה. מה עשיתם עם הרשתות?". 

עריכה: מיכל קדוש 

23/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכאל ביטון
מיכאל ביטון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris