בן כספית ואריה אלדד

"בר־לב טעה, אבל לא על זה הוא נמדד"

סגן השר יואב סגלוביץ על דברי השר לביטחון פנים בהלוויית הנרצחת בפיגוע בב"ש, זאת כשקרא לכלוא את המחבל על אף שנוטרל: "הוא מכיר את פרטי האירוע"


לאחר הפיגוע הקשה אתמול (ג') בבאר שבע, עורר היום (ד') השר לביטחון פנים עמר בר־לב סערה ציבורית שנויה במחלוקת, זאת כאשר במהלך הלווייתה של דוריס יחבס ז"ל שנרצחה בתקרית הרצחנית, אמר: "לא נשקוט עד שהרוצח ייכלא" על אף שנוטרל על ידי שני אזרחים.

סגן השר לביטחון פנים יואב סגלוביץ שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיב לדברים: "אני רוצה להשתתף בצער המשפחות על הרצח הנורא של אותו טרוריסט מחורה. מחבל בא ורצח בצורה נוראית 4 ישראלים רק כי הם יהודים. השר בר לב מכיר את כל פרטי האירוע מכל כיוון שהוא. יכול להיות שהוא טעה ושגה בהנחה שאמר את מה שאמר, כולנו בני אדם וכולנו יכולים לשגות. אך לא על זה הוא נמדד". 

בהמשך, הוסיף: "צריך לעשות הבחנה בין טרור למחבלים לבין טיפול בפשיעה. זה לא אותו דבר והמעבר המהיר שלעיתים עושים משבש את הראייה. כשלא רואים נכון, לא פועלים נכון. יש פעילות בלתי רגילה של כלל משרדי הממשלה, לא רק של ממשלת ישראל. זה לא קשור רק לנגב, הנושא של אכיפת חוק בהיבט הרחב הוא חלק מהביטחון הלאומי, לצערי הדבר הזה עדיין לא חלחל עד הסוף. אני פחות אוהב את המילה משילות, יש היום תוכנית ממשלתית כמו שלא הייתה לעולם, כדי לטפל בכל מה שקשור לציות לחוק". 

בסיום דבריו, הדגיש סגן השר: "הממשלה הזו הולכת לתגבר את משטרת ישראל, השוטרים לא מגיעים מחר בבוקר אך הם בתהליכי גיוס. 1,100 שוטרים זה יותר ממה שהיה לפני ו־300 מהם הולכים להיות בנגב. יש פעילות רב מימדית של משרדי הממשלה".

עריכה: מיכל קדוש 

23/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יואב סגלוביץ
יואב סגלוביץ  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris