איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"עושים פאניקה על שום דבר"

יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר על העלייה בתחלואה: "נמשיך בעיקרון שהתוונו בגל הקודם - המשק יישאר פתוח לצד הקורונה, היא איתנו לעוד זמן רב"


בכירי משרד הבריאות נפגשו היום (ה') עם ראש הממשלה בנט, כשברקע נבחנת האפשרות להטיל מגבלות חדשות בשל העלייה בתחלואת הקורונה. יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) שוחח עם ליאת רון ואריה מליניאק אודות הידיעה.

בפתח דבריו, טען ח"כ קושניר: "עושים פאניקה על שום דבר, אנחנו רואים איך זה משפיע על המשק, צריך לחכות ולראות מה קורה, אנחנו נמשיך בעיקרון שהתוונו בגל הקודם שהמשק יישאר פתוח לצד הקורונה, צריך לזכור שהמחלה הזו תהיה איתנו עוד הרבה זמן, ויש גלים ויש ירידות. כל פעם שיש גל אנשים נכנסים לפאניקה - אסור להכנס לפאניקה, הדבר המוכר הזה ידוע לנו, ואנחנו יודעים לנהל את הדבר הזה וכך נעשה".

על הרפורמה בחקלאות, אמר: "מצאנו מקור תקציבי לרפורמת הורדת מכסים שהכריז עליה שר האוצר וכבר נכנסה לתוקף, ע"י כך שהקטנו את ההפרשה לקרן מס רכוש ששם הצטבר הרבה מאוד כסף, לכן מצאנו את הכסף. גם לרפורמה בחקלאות כל הורדת הנכסים חושבה, אין בעיה של מקור תקציבי, יש בעיה של לוביסטים שמנסים לטרפד את הרפורמה שמסתכלים על האינטרס שלהם במקום להסתכל על האינטרס הרחב של הציבור".

24/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר
יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris