אודי סגל וענת דוידוב

"אם שני אירועים קשים כאלו קרו, אז ודאי שהייתה לנו טעות"

סגן השר לבט"פ יואב סגלוביץ: "יש לוודא שאין עוד אירועים פוטנציאליים כאלו" • "נבדוק האם לא איתרנו אותם או שלא פיקחנו עליהם מספיק"


רש"ט יזן פלאח ז"ל ורש"ט שיראל אבוקרט ז"ל, שני לוחמי מג"ב בני 19 בלבד, הובאו אתמול (ג') למנוחות לאחר שנרצחו באכזריות על ידי המחבלים שהחלו לירות בעוברים ובשבים בראשון האחרון ברחוב הרברט סמואל בחדרה.

סגן השר לביטחון הפנים יואב סגלוביץ שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והגיב לדברים: "תמיד בדיעבד כשרואים דברים, אז אומרים שאולי אפשר היה אחרת. אני מעדיף להסתכל קדימה אל האתגרים הבאים. בודקים אחורה, גם שב"כ וגם המשטרה, צריכים בעיקר לראות מה אפשר לעשות טוב יותר. שב"כ מכסים ככל יכולתם את כל הדברים. תפקידנו הוא להסתכל גם קדימה, ולראות כיצד אנו מסכלים כוונות כאלה ואחרות אם עדיין קיימות. אני לא בא מהמקום שאומר שהכל בסדר ושלא היה אפשר לעשות אחרת".

בהמשך, הוסיף: "הסיפור של דאעש הוא אירוע אחר, זה כן משהו חריג שלא היה - אלו אנשים שרוצים פשוט לרצוח. אם שני פיגועים כאלה קשים קרו, בוודאי שהייתה לנו טעות. האם הטעות הזו היא בגלל כשל כזה או אחר? זה בדיוק מה שצריך לבדוק בתחקיר. יש כלים למדינת ישראל כדי להתמודד ואפשר לעשות את זה, יבדקו את כל הדברים". 

על חבר הכנסת איתמר בן גביר, הצפוי לעלות להר הבית בשיא המתיחות הביטחונית, אמר סגן השר: "האנשים הכי קיצוניים שצריכים להיות הכי מודרים על ידי כולנו גורמים רק לנזק, מסכסכים ורוקדים על הדם, הם בדרך כלל באייטמים המרכזיים. יש קיצוניים, גם אם הם חברי כנסת, שהנזק שהם גורמים הוא בלתי מידתי. חופש הביטוי חשוב לכולנו, אך בעניין הזה נחצים פה גבולות ואני לא שומע שום קול מאותו מחנה שנבחר יחד איתו אומר מילה על ההתנהגות המחפירה שלו לאורך זמן. לא אני אקבע מי יעלה להר, תהיה החלטה מבצעית של משטרת ישראל. אני חושב שזה פשוט נורא ואיום, אך בשם חופש הביטוי אנו נתקלים בהמון דברים". 

עריכה: מיכל קדוש 

29/03/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יואב סגלוביץ'
יואב סגלוביץ'  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris