איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"להורים ששולחים תינוק לפעוטון אין מושג מה קורה שם"

ענת דוידוב בירכה את החלטת משרד החינוך להוציא צווי סגירה מנהליים ל־8 מעונות יום, אך תקפה: "טוב שמישהו התעורר שם" • טור אישי


האלימות כלפי פעוטות בגנים ממשיכה לצוץ לנו מכל גן, מכל עבר, כל הזמן. אז הנה היום אנחנו קוראים בידיעות אחרונות, שמשרד החינוך הוציא צווי סגירה מנהליים לשמונה מעונות יום, לאחר שבפעולות בקרה שנצפו התגלו, שימו לב: סטירות, משיכת ידיים, קללות, צעקות, השפלות וענישת הילדים, שלא לדבר על ליקויים באבטחה.

למה היה צריך שעשרות מטפלות לא מקצועיות יתעללו בתינוקות וילדים קטנים, כדי שמשרד החינוך ייפתח סוף סוף מערכת מידע חדשנית שתאפשר להורים לדעת אם יש לפעוטון המסוים רישיון הפעלה? למה היה צריך שיסמין וינטה התינוקת תיחנק למוות ע"י ה"מטפלת" שלה, רק משום שבכתה? למה היה צריך שהורים ייגלו בדיעבד שבגן של כרמל מעודה, שכבר חטפה כמעט 10 שנות מאסר, שהתינוקות שהיו אצלה יסתובבו עוד היום עם פגיעות נפשיות?

למה צריך שהורים מגן אחר בראש העין, קיבלו סרטוני התעללות נוראים בילדים שלהם, ובסוף עוד כעסו עליהם שהעזו להציץ בסרטונים המזוויעים הללו? הגננת, אגב, הגישה תלונה במשטרה נגד ההורים שלכאורה "גנבו" את הסרטונים. זה לא סנאף. זאת האמת: זאת המציאות של הורים ששולחים תינוק לפעוטון, ואין להם מושג מה קורה שם בין ארבעה קירות! טוב שמישהו התעורר במשרד החינוך.

"יחד, בנחישות ואחריות, נקדם את המהפכה הנדרשת במסגרות לגיל הרך", אבל את המשפט הבא הייתי מנסחת קצת אחרת! כך או כך בהצלחה.

03/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב
ענת דוידוב  |  צילום: 103fm ו־Ingram Images
Paris