אודי סגל וענת דוידוב

המוות במסיבת הטבע בדרום: "שום דבר לא יכול לנחם אותנו"

ביהמ"ש קבע: 2 הורשעו, מוכר הכרטיסים זוכה • אברהם וויויאן דוד, הוריה של טוהר ז"ל, זעמו: "כולם אשמים באותה מידה, אנו יודעים את האמת"


באוגוסט 2017, התמוטטה החיילת טוהר דוד ז"ל במסיבת טבע בדרום, ומתה לאחר שהחלה לפרכס ולהקיא, ופונתה רק לאחר ארבע שעות לבית החולים. אתמול (ג') זיכה בית המשפט מחמת הספק מהמתה בקלות דעת את עומרי חיון, שהציג את עצמו כסטודנט לרפואה וחובש ואמר שאין צורך לפנות את דוד לביה"ח. עוד פורסם כי ביהמ"ש הרשיע את ליאון בגיו, הנמנה עם מארגני המסיבה, בהמתה בקלות דעת, ואת מארגן המסיבה השני שלמה פשרל בגרימת מוות ברשלנות.

אברהם וויויאן דוד, הוריה של טוהר, שוחחו עם ענת דוידוב וגיא פלג ב־103fm והגיבו על החלטת השופטים. אביה הסביר: "אנו לא מזלזלים ומכבדים את עבודת השופט, אך אנו מכירים את המקרה בין השורות, אך ציפינו לקבל הרשעה מבחינתנו לשלושת הנאשמים באותה מידה. אחד אמר שיש לו תיקים קודמים ואמר לשני לנער אותו מאחריות. הם ניהלו את כל האירוע מהתחלה ועד הסוף, הייתה להם מודעות מלאה, והם בחרו להשאיר את טוהר. בפועל אנו יודעים את האמת. מה שהיה שם זו הריגה, מוות ברשלנות זה לא ידיעה". 

"מעבר לזה שאני אבא של טוהר ומזועזע מכל המקרה, אני מסתכל מה היה שם, והייתה שם עבריינות של המארגנים", הבהיר, "הם ניצלו את המצב שטוהר הייתה חסרת אונים. הכל היה פרוץ, לא הייתה שום אחריות. בגלל זה הם אמרו שיש פה בחורה חסרת אונים, הם שמרו עליה כמו כלבי שמירה, בכוח פיזי לא נתנו לה לצאת משם, זה אירוע מזעזע ביותר. אנו יודעים את האמת. מזעזע אותנו שמקלים ראש". 

בתגובה, שיתפה ויויאן, אמה של טוהר: "הגיעו אלינו כל העדויות, הסטודנט לרפואה היה מקצועי יותר מכל אדם אחר שם, והוא היה שם עם טוהר לפחות 4 שעות, המצב שלה הידרדר, היא הקיאה דם, כל המערכות קרסו בגופה. הוא לקח אחריות ואמר להחזיר אותה למסיבה. הטנדר יצא כבר לבית החולים, ואם הוא היה יוצא לביה"ח לא היה קורה כל הסיפור הזה. מה שהוביל למותה של הילדה שלי זה לאו דווקא סמים, היא לא לקחה סמים. לפי מה שאנו קראנו, אין מידע מדויק על זה שהיא לקחה סמים אלא. גם אם היא לקחה וגם אם לא, היה צריך לפנות אותה. אני מאוז זועמת, וכועסת, ואלחם כדי שנלך לערעור". 

באשר לגעגוע לבתה, סיפרה בכאב: "אין בכלל אפשרות להסביר כמה אני מתגעגעת, זה כל יום כל היום, מאוד קשה. לא חגים, לא שישי שאנו רגילים לעשות קידוש. טוהר הייתה גם חברה שלי חוץ מבתי. מאוד קשה לי, אני מתגעגעת ואין לזה סוף, כמה שמנסים לנחם, שום דבר לא יכול לנחם אותי במשך 5 שנים".  

לשיחה הצטרף עורך הדין בועז קניג, המייצג את המשפחה, והביא את גרסתם: "אנו קצת רחוקים מעניין הערעור כרגע. לבי יוצא אל ההורים על המקרה העצוב והמצער, והמוות שלא היה אמור לקרות. מבחינה משפטית, ביהמ"ש ניתח ניתוח ארוך, מקצועי ומפורט של כל האחריות והמודעות של שלושת הנאשמים". 

עריכה: מיכל קדוש 

13/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טוהר דוד ז"ל
טוהר דוד ז"ל  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris