אודי סגל וענת דוידוב

5 פצועים מיידוי אבנים בירושלים

שלומי הלר, הכתב לענייני משטרה של 'וואלה', דיווח: "אוטובוסים של אגד הותקפו בדרכם לכותל המערבי - בתוך הר הבית נמשכת עליית היהודים"


המתיחות בהר הבית נמשכת: כוחות הביטחון הביאו למעצרם של 476 פלסטינים במקום. כמו כן, מדובר במספר שיא המעצרים. ענת דוידוב וגדעון אוקו שוחחו ב־103fm עם שלומי הלר, הכתב לענייני משטרה של 'וואלה', שעדכן על העימותים האחרונים.

"במהלך שעות הלילה נכנסו מאות צעירים לשטח המסגד, בדקות האחרונות עולה כי חלקם ערמו אבנים ונערכו לכניסת יהודים. המשטרה נכנסה בכוחות גדולים לרחבת ההר ופינתה את אותם צעירים והאבנים שהוכנו מראש", אמר, "העלייה לרחבת ההר מתאפשרת כרגע רק למבוגרים, רוב העצורים שוחררו. אנו רואים את גל הגינויים הנרחב בעולם הערבי, ביום חמישי בשעה 04:00 לפנות בוקר החלו העימותים. מאות רעולי פנים מתחילים ליידות אבנים לעבר הכוחות. המשטרה הייתה ערה להיערכות".

"המשטרה מנסה למנוע את החיכוכים". 

בהמשך, דבריו, הוסיף: "ברשתות החברתיות ראו את ההתארגנות לדברים, ראינו מאות של אבנים, כל מה שיכלו להשתמש בו כדי להתעמת עם השוטרים. המשטרה מקבלת החלטה לעלות להר ו"לנקות" משם צעירים. כוחות גדולים עצרו מסה ענקית של חשודים. הבוקר אנו רואים שינוי מסוים, המשטרה מנסה למנוע את החיכוכים. בסופו של דבר, ההחלטות מתקבלות לפי תמונת המצב בשטח. רוב העצורים שוחררו". 

בעקבות אירוע של יידוי אבנים הבוקר (א') לעבר אוטובוסים של אגד, עלה הלר פעם נוספת לשידור ודיווח מהשטח: "אוטובוסים של אגד הותקפו בדרכם לכותל המערבי. מד"א מטפלים בחמישה פצועים במצב קל, שני חשודים נעצרו על ידי המשטרה. הפצועים נפגעו משברי הזכוכית של חלונות האוטובוס, אנו מדברים על מספר אוטובוסים שהותקפו, זה מה שקורה במעטפת של העיר העתיקה. בתוך הר הבית נמשכת עליית היהודים, כמאה יהודים עלו להר. בגלל חסימות שפלסטינים ביצעו בתוך ההר, המשטרה פתחה כניסות נוספות".

עריכה: שני רומנו ומיכל קדוש 

17/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הר הבית - ארכיון
הר הבית - ארכיון  |  צילום: יניב מורוזובסקי/103fm
Paris