אודי סגל וענת דוידוב

"ליבי הייתה ילדה מקסימה שלי, האוצר שלי"

אברהם פילוסוף, סבה של ליבי שנספתה בשרפה בישוב אדמה, סיפר בכאב על שארע: "האבא היה במקלחת, פתאום הוא שמע פיצוץ ענק והייתה להבה מאוד גדולה"


טרגדיה בישוב אדמה בצפון: ליבי בת ה-4 נספתה בשריפה שפרצה במקום בשל פיצוץ ככל הנראה של שני מיכלי גז שהיו במקום. האם ליטל פונתה לבית החולים רמב"ם במסוק כשהיא במצב קשה, והאב תומר לבית החולים זיו והוא נפצע באופן בינוני. האח אלון נפגע קלות בשריפה ושוהה בבית דודו. בזמן שהשריפה פרצה המשפחה שהתה בבית עץ בישוב אקולוגי בגליל. 

סבה של ליבי, אברהם פילוסוף סיפר בכאב על נכדתו שנספתה בשריפה, ועל שארע במקום, "ההורים יצאו לבלות איתה ועם אחיה הייתה שרפה ולא הצליחו להציל אותה. אתמול הטיסו אותם (את ההורים) לבית החולים זיו, ולרמב"ם, היא (האם) עברה לטיפול נמרץ, הוא (האב) לא היו לו בעיות בנשימה, היא נכנסה לטיפול נמרץ ושם התחילו לטפל בה. היא כבר חזרה להכרה והיא לא מונשמת היא עוד צריכה תחבושות, אסור היה לגשת אליה, בשל הסטריליות, עדיין לא ראיתי אותה. אחותה הייתה איתה כל הלילה". 

המשיך וסיפר על שארע באותו הלילה, "ליטל ישנה, הבת שלה הקטנה ישנה בתוך אוהל שינה, האבא היה במקלחת, פתאום ארע פיצוץ ענק, הייתה להבה מאוד גדולה וזהו. בערב אני ראיתי בצילום בטלוויזיה, שעשו שם כתבה די ארוכה, והראו שם שני מיכלי גז, אני לא יודע אם הייתה אילוסטרציה אבל לא נאמר שם באופן ברור. הילד בסדר, אבא שלו יצא מהמקלחת הצליח לזרוק אותו מהחלון, יש שם חלון מקרטע של כל המבנה הזה הלא מוסבר הזה, הילד בסדר, הוא היה עם האח של האבא, שלא יראה את הוריו חבושים. האב כרגע בכירורגיה פלסטית ויכול להיות כל מיני השתלות ושם זה יותר מסובך". 

הסב סיפר על השעות שלפני האסון, "התכתבתי עם מיטל האם כמה שעות לפני, שאלתי איפה אתם. היא אמרה לי שזה בישוב שנקרא 'כולל' או 'מכלל', זה קשור לישוב אדמה, אבל יש לו שם אחר, הוא ישוב אקולוגי. יכול להיות שהוא בשטח של אדמה, בטח לא יודעים איפה זה, זה ישוב לא מוסדר. זה הייתה משפחה שנהגה כל הזמן לטייל, וכמובן לא במקומות שאנחנו מכירים, בטבע בקמפינג, לא בבתי מלון". 

לבסוף ספד לליבי ז"ל שנספתה בשריפה, "היא ילדה מקסימה שלי, היא הייתה האוצר שלי. ליטל ותומר אימצו את שניהם, אלון הוא אחיה הגדול, שניהם על הרצף האוטיסטי, אבל משהו יחסית קל". 

עריכה: רעות מתתיהו ארגון

19/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משפחת קליך שנפגעה באסון השריפה בגליל
משפחת קליך שנפגעה באסון השריפה בגליל  |  צילום באדיבות המשפחה
Paris