הכי ישראלי?

חנה גופר, הנשואה לאב שכול, קיבלה ממשרד הביטחון מתנה שלטענה מייצגת את הכל חוץ מאת המהות הישראלית • סיפרה: "השי אמור לשקף את רוח יום הזיכרון"


חנה גופר נשואה לאב שכול שאיבד את בנו בפיגוע אסון צור בנובמבר 82'. לאחרונה, לקראת ימי הזיכרון, קיבלה מתנה שנויה במחלוקת ממערכת הביטחון, זאת בדמות שעון כסוף שלדבריה נטול סמלים יהודיים. 

"כמה הרוויח השמאלן על חשבוננו? בית המלאכה שייצר את הכלום הבלתי ישראלי הזה? 37 שנים אנחנו משפחה שכולה. ברוב השנים זרקנו לפח את המזכרות הבזויות האלה. המחלקה להנצחת החייל יושבת במשרד הביטחון וצוחקת עלינו. ושוב בפעם האלף מזעזע להיווכח איך אין לערכים הלאומיים שלנו ייצוג. השעון העלוב הזה מייצג את עורכי יום הזיכרון המשותף לנו ולאויב", כתבה במילים קשות. 

גופר שוחחה עם בן כספית וינון מגל בסיום התוכנית, והביעה את מורת רוחה בנושא: "די מזעזע היה לקבל את השעון הזה, שאין בו זכר לסמלי המדינה. השי הזה אמור לשקף את רוח יום הזיכרון. אנו מדינת ישראל, מדינתו של העם היהודי". 

תגובת משרד הביטחון:

המועצה הציבורית להנצחת החייל, המורכבת מבני משפחת השכול, ממליצה בכל שנה על מזכרת שר הביטחון, המחולקת למשפחות השכולות לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. הליך בחירת המזכרת נעשה באופן רגיש, בהתייחסות והתאמה למשפחות השכולות.

השנה, בשנת השבעים וארבע למדינת ישראל, נבחרה המזכרת "שעון השלום", כסמל לשאיפתה של המדינה לשלום ואחווה עם שכנינו בשפות עברית, אנגלית וערבית. במזכרת מוטבעים נופי העיר ירושלים - המקודשת לשלוש הדתות, יונה עם עלה זית - סממן מובהק לשלום בהיסטוריה של העם היהודי וכן חמסה לסגולה להגנה.

26/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris