אגרת כניסה לאירופה?

האיחוד האירופי החליט כי החל ממאי 2023, כל מי שאינו תושב אחת ממדינות האיחוד - ישלם אגרה בכניסה למדינות • רונן קרסו, מ'איסתא הולידייס' הגיב


האיחוד האירופי צפוי להטיל אגרת כניסה של 8 אירו, החל ממאי 2023, על תושבים שאינם ממדינות האיחוד ויירצו להיכנס אליהן. רונן קרסו מחברת 'איסתא הולידייס', שוחח על כך עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm.

"אחרי שנתיים לא פשוטות, העולם חזר להיות יותר קרוב, יותר נגיש, רואים את זה בהחלט בנסיעות הישראלים, והבשורה מאתמול (א') שאני לא חושב שהיא כל כך משמעותית זה שבאמת הולכים להטיל אגרה על הכניסות לאירופה של 8 אירו. זה משהו שהוא בעיקר נטל כספי, ככה הם רוצים ממאי 2023", אמר קרסו, אך ציין: "נתחיל בזה שיש עוד הרבה זמן, אני לא יודע אם בסופו של דבר זה יתבצע, אבל אין פה עניין של ויזה כמו ארה"ב עם ריאיונות ודברים מהסוג הזה".

כלומר, לא צריך ללכת לשגרירות ולעמוד בתור, אלא להיכנס לאינטרנט, להירשם, לשלם באמצעות האינטרנט ואז לקבל את האישור.
"נכון מאוד, ושוב, אנחנו מדברים על עוד שנה, מאי 2023. כמובן שמישהו שיש לו ויזה אירופאית, פטור. זה מצטרף גם לונציה שלוקחת מס עירוני, כי הם גילו שהרבה מאוד אנשים מגיעים ליום אחד וההוצאות שלהם שם נמוכות".

לדבריו, המטרה הראשית במהלך היא הכנסות. "אין משהו, נכון לעכשיו, מעבר לזה, לפחות שאנחנו יודעים. נגיד 4 מיליון ישראלים טסים לאירופה, תכפיל ב-8, זו הכנסה נטו, לא מעבר לזה", אמר קרסו.

הרישום הזה, לכמה זמן הוא תקף?
"הרישום הוא לאותה נסיעה".

הוא רק לאותה נסיעה?
"בוודאי. אפשר להשוות את זה לבדיקות הקורונה, שעושים את הרישום, מקבלים אישור, משלמים וממשיכים הלאה".

בהמשך התייחס גם לחזרה היחסית לשגרה של ענף תיירות החוץ. "הכאוס קצת יותר קטן ממה שהיה. לא לשכוח שיש לנו 4 יעדים משמעותיים מאוד שלא היו לפני הקורונה - מדברים על שארם א־שייח', על טורקיה שחזרה, מרוקו והאמירויות, ובהחלט רואים את הישראלים חוזרים לנסוע, אפשר אפילו להגיד בהמוניהם, רואים את המספרים, רואים את נמלי התעופה", אמר. 

יש הערכה מה יהיה מספר הישראלים שיטוסו בעונה הקרובה?
"אני מעריך שנגיע לנתוני 2019, שזה משהו כמו 3 מיליון ישראלים בערך שטסו בקיץ, בהנחה שהקורונה תישאר במצבה עכשיו ולא תחזור אחורה".

עריכה: אמיתי דואק

09/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טסים? שלמו אגרה
טסים? שלמו אגרה  |  צילום: פלאש90
Paris