אראל סג"ל

"מקנא באלו הבטוחים שהכל תקין ואין זדון"

עו"ד דוד פורר, לשעבר בכיר בפרקליטות: "ביסוס אישום פלילי על פרשנות של עד לתנועת יד שעשה מישהו לפני 7 שנים, אינה תפיסה ראויה של תביעה כללית"


עו"ד דוד פורר, לשעבר בכיר בפרקליטות המדינה, התייחס לדברים שהשמיע עו"ד יהודה שפר בשיחה עם אראל סג"ל ב־103fm, כאשר התייחס למשפט ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו וטען כי 'נעשות טעויות, אף אחד לא מושלם, אבל אין זדון', וביקש להביע את דעתו בנושא. 

לדבריו, "מי שאמר שתופרים תיקים בפרקליטות זה לא אני, אלא היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז. כשהוא היה בתפקידו, מזוז מצא את המדיניות הזאת של סימון מטרות לגבי החקירה של אריאל שרון. לגבי החקירה של אהוד אולמרט, הוא לא מצא מדיניות כזאת או פעולות כאלה. בסוף, בפרקליטות יש 1,000 פרקליטים, אבל שניים או שלושה פרקליטים בחקירה ספציפית, הם כמו רב חובל בספינה. אם פרקליט בכיר בתיק יגיד שהספינה הולכת לשם - אז הוא מנווט את זה לשם. כמו בפלוגה או גדוד או חטיבה, כשכולם הולכים לכיוון שאליו מפנה המפקד.

בהמשך, עוד טען כי "אין פה גופה על הקרקע שמאפשרת להגיד 'יש פה עבירה, בואו נמצא מי ביצע אותה', אבל יודעים שרוצים לחפש בחקירה עבריין מרכזי. איך יודעים את זה? איך אפשר להגיד 'נתניהו הוא העבריין המרכזי העיקרי שאנחנו מחפשים', כאשר עדיין לא ברור באיזו עבירה, ואין לנו שום ראיה לגביו? בכלל הריעון של לבסס אישום פלילי על פרשנות של עד לתנועת יד שעשה מישהו לפני 7 שנים - זו בעיניי לא דרך להגיש כתב אישום. זה בכלל לא חשוב כבר מה הייתה המציאות האמיתית. נאמר באופן מפורש בשלבים שונים של החקירה ולנחקרים שונים, שמה שניהל את החוקרים היה למצוא את הראש של ביבי. לא עניין אותם לגלות את האמת".

לסיכום, הבהיר עו"ד פורר כי "בדיקה של משרד המשפטים קבעה שלא ניתנה שום הטבה לבזק. מצד אחד, אין קשר בין אילן ישועה לנתניהו, ומצד שני יש כבר מסקנה שאין הטבות לבזק. אין שום דבר שמקשר לנתניהו - לא בצד של מה שניתן לו, ולא בצד של מה שהוא נתן. בואו ניקח את המצב ההפוך - אם אדם היה צריך למסור תצהיר לפרקליטות והיה אומר 'הקלטתי, אבל בדיוק המשפט שמפליל אותי נשמט מהתמלול', אתם חושבים שהיו מקבלים ממנו את ההסבר שזה קרה בטעות? אני חושב שלא".

עריכה: דוד זבולוני 

11/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris