103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן וגדעון אוקו

מצעד הגאווה? "לא מבין למה הטיפשים האלה לא עוצרים"

הרב אריה כהן, חבר מועצת העיר ראשל"צ, עוד זעם: "אם אני הייתי מסתובב עירום ברחוב היו מזמינים לי משטרה - 78% מהציבור מתעבים את הדבר הזה"


הסערה בראשון לציון לקראת שבוע הגאווה: יושב ראש סיעת ש"ס בעיר, הרב אריה כהן, פנה לראש העיר רז קינסטליך ודרש: "רוצים מצעד חרפה? שלא יעבור במרכז העיר, ותלו את דגלי התועבה רק ליום אחד. קינסטליך השיב: "הצעות מבישות ומבזות, בעיקר אותו". בשיחה עם גדעון אוקו ב־103fm, תקף הרב כהן את התנהלותו של ראש העיר וגינה את המצעדים בחריפות.

בפתח השיחה, זעק הרב כהן בעקבות השקת ספר העוסק בנטיות מיניות אצל ילד בגיל צעיר שלטענתו התקבל באהבה ברחבי העיר: "כתבה איזו חולה אחת על ילד בן שנתיים שהחליט שהוא לא רוצה להיות יותר בן, הוא רוצה להיות עכשיו בת. כתבה ספר, והספר הזה מופץ בכל רחבי הארץ על ידי העמותה שמעודדת את נושא הלהט"בית ובפרט בראשון לציון שהספר הזה התקבל בברכה. הוא הושק השקה מכובדת ביותר על ידי ראש העיר השקרן והרמאי הזה, הוא וממלאת מקומו. אם אני הייתי מדבר עם ילד בן שנתיים על ענייני מין היו עוצרים אותי והיו פותחים איתי את כל מהדורות החדשות".

עוד הסביר מדוע כינה את מצעד הגאווה כמצעד הבושה והחרפה: "הם מתערטלים ברחובות או מסתובבים ברחובות ערומים. אם אני הייתי מסתובב ערום ברחוב היו מזינים לי משטרה על מעשים מגונים. אני לא מבין. אנשים מסתובבים ברחוב, יש כל היום כל יום כל השנה אנשים שונים ומשונים וגם אני אדם מאוד משונה. תמשיכו להסתובב ברחוב ולעשות מצעדים אין לי בעיה עם זה, רק למה אתם מסתובבים ערומים ברחובות? אם אני הייתי מסתובב ערום ברחוב היו מזמינים לי משטרה ועוצרים אותי, אני לא מבין למה את הטיפשים האלו לא עוצרים. אין לי בעיה שיסתובבו".

"מה זה עניינך? מפריע לך אל תסתכל", תקף אוקו, והרב כהן השיב: "זה לא עניין של להסתכל, אני איש ציבור יש לי מחויבות כלפי הציבור שלי וכלפי הציבור של ראשון לציון. אני יליד העיר, נולדתי פה לפני 61 שנה. יש את העניין של הסטטוס קוו, ראש העיר השקרן חתום על הסטטוס קוו. מעולם לא היה דבר כזה בראשון לציון".

"25 שנה אני שותק משום שאף פעם לא עניין אותי"

אחת הטענות שנשמעות בעקבות התבטאויותיו של הרב כהן הן שהוא החליט לתקוף את המצעד בעקבות פיטוריו. לטענתו, אין שום קשר בין הדברים: "לא אמרתי כי זה באמת לא מפריע לי המצעד. הבל הבלים מה שאתה אומר. אתה מטעה את הציבור. 25 שנה אני שותק משום שאף פעם לא עניין אותי".

"הרי מה הם רוצים? לגיטימציה. אותם אנשים רוצים לגיטימציה הם באמת זקוקים ללגיטימציה כי הם מסכנים וחולים", תקף, והוסיף: "גם אחרי שפוטרתי היה מצעד ולא צעקתי. אני צועק עכשיו. לא אמרתי לבטל את המצעד, אמרתי להעביר את המצעד מחוץ למרכזי העיר, לא אמרתי לבטל. אנשים חולים רוצים לצעוד שיצעדו".

בהמשך, הרב כהן התבטא בחריפות נגד ראש עיריית ראשון לציון: "הוא אפס מאופס, הוא ילד צעצוע, הוא לא קובע כלום. מי שקובע זה הציבור. 80 אחוזים מהציבור מתעב את הדברים האלו. עשיתי סקר מה אתה חושב שאני מדבר באוויר? אתם בתקשורת עיוורים ותומכים בצורה מטורפת ואובססיבית בדבר הזה. לכן, מי שרוצה להיות מפורסם ולקבל תמיכה בתקשורת הוא מצהיר שהוא יצא מהארון".

"חיו את החיים שלכם ותפסיקו לשגע את המדינה עם מצעדים"

"25 שנה אני אומר את אותם דברים באותה צורה. מעולם לא התנגדתי למצעד הגאווה, אני גם לא מתנגד לאותם מסכנים שבעלי התעבה שהם הומואים ולסביות, לכל אחד יש את המשיכה המינית שלו ואין לי בעיה עם הדבר הזה. הבעיה שלי שלא יהפכו את זה למקצוע. כמו שאני דתי חרדי לא הולך היום ומנסה לעשות הטפה כדי שעם ישראל כולם יהיו דתיים וחרדים. חיה ותן לחיות? אנא מכם, חיו את החיים שלכם ותפסיקו לשגע את המדינה עם מצעדים, שטויות ולהניף דגלים", הבהיר.

בסיום השיחה, ציין אוקו באוזניי הרב כי ישנם גם הרבה דתיים וחרדים המשתייכים לקהילה, ואילו הוא המשיך לדבוק בדעתו: "מה זה רלוונטי? אני לא נגדם. כל הריאיון שלך אתה מנסה להכניס אותי לנישה שאני נגד, אני לא נגד. בושה וחרפה ללכת ערום ברחוב. גם אם אתה תלך ערום ברחוב ואתה לא הומו אני אגיד לך שאתה מבייש את עצמך, זה בושה וחרפה".

עריכה: שני רומנו

12/05/2022
הישארו מעודכנים

מצעד הגאווה - ארכיון
מצעד הגאווה - ארכיון  |  צילום: גילי יערי/פלאש90