רבקה מיכאלי

"מחזה מדהים וחד פעמי"

אחרי 30 שנה, תיאטרון גשר מחדש את המחזה הראשון שעלה על בימתו - 'רוזנקרנץ וגילדנסטרן מתים' • הבמאי עמית אפשטיין ושחקן המחזה אלון פרידמן שיתפו


לפני שלושה עשורים תיאטרון גשר העלה את המחזה 'רונזקרנץ וגילדנשטרן מתים' מאת טום סופארד בעברית וברוסית. בזמנו בויים המחזה על ידי מייסד התאטרון והמנהל האומנותי שלו יבגני אריה, שנפטר השנה. כעת, החליט התיאטרון לחדש את ההצגה הראשונה עם הבמאי עמית אפשטיין והשחקנים עידו מוסרי ואלון פרידמן. לכבוד האירוע המרגש, רבקה מיכאלי שוחחה ב־103fm עם אפשטיין ופרידמן על היצירה המחודשת.

בפתח השיחה, סיפר אפשטיין על תחילתו של הפרויקט והנגיעה בבימויו של אריה: "נהגתי בזהירות רבה. כשפניתי ללנה והצעתי לה לחדש את המחזה, לעשות מחווה ליבגני אריה ובכלל לתאטרון, ראשית צפיתי בהצגה. לאחר מכן, ביחד עם שני צברי עוזרת הבימאי והשותפה שלי לדרך, התחלנו לפרק את ההצגה".

על הבחירה בשחקנים עידו מוסרי ואלון פרידמן, אמר: "לא רק אני בחרתי בהם. אריה היה אמור בעצמו לבצע לעצמו את החידוש, אבל הוא נפטר טרם עת. הליהוק של אלון ועידו זו מחשבה של אריה". פרידמן, המשחק במחזה, שיתף מנקודת מבטו: "בהתחלה הייתה לי התנגדות, חשבתי למה לעשות משהו שעשו כבר לפני 30 שנה. זה קצת מפחיד להיכנס לנעליים, הכול פה נורא מיתולוגי".

13/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


30 שנה אחרי - תיאטרון גשר מחדש את המחזה הראשון
30 שנה אחרי - תיאטרון גשר מחדש את המחזה הראשון  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Images
Paris