אודי סגל וענת דוידוב

"האיראנים קרובים לגרעין היום יותר מאי פעם"

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ רם בן ברק, התייחס לחמשת החיסולים על אדמת איראן בעשרה ימים ועל הייחוס לישראל • וגם, לא שלל את האפשרות לפעולה צבאית


חבר הכנסת רם בן ברק, יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm על המצב מול איראן נוכח הסכם הגרעין שנרקם בינם לבין ארה"ב, ועל חמשת החיסולים של בכירים בגרעין האיראני בעשרה ימים - חיסולים שמיוחסים לישראל. 

לדבריו, "אני לא יודע מי עשה את זה, אין לי מושג - מי שמתעסק באש, סופו לקבל כוויות. אני לא רוצה לגעת בדברים הספציפיים שקרו, אנחנו מנהלים מאבק ממושך ואנחנו רואים שיש התקדמות בצירים מסוימים - אנחנו מנסים לגדוע את הצירים האלו. כך היה וכך יהיה. האיראנים קרובים לגרעין היום יותר מאי פעם. הם פתחו ליין של צנטריפוגות מתקדמות מאוד והם יודעים לשים אותן במקום שהוא מוגן כמעט לחלוטין מהפצצות. לכן, היד נטויה והמצב מסוכן מאוד. אנחנו, ישראל והעולם כולו, צריכים לדעת לעצור את הדבר הזה. המטרה של המוסד הייתה לעקב את תוכנית הגרעין עד שאפשר יהיה לעצור אותו בהסכם - הגענו לשם, אבל ההסכם לא היה טוב. היום, אנו צריכים לדאוג לכך שהעולם יצטרף אלינו ויכריח את האיראנים לעצור את התוכנית".

בהמשך, עוד אמר: "אני לא בטוח שלא יהיה הסכם - יכול להיות שיהיה הסכם גרעין, השאלה כמה הוא יהיה טוב. אם אין הסכם צריך אלטרנטיבה שתגרום לאיראן להבין שהמחיר שהיא משלמת מאוד מאוד כבד". כשנשאל האם הוא מתכוון לפעולה צבאית גלויה, השיב חבר הכנסת בן ברק: "כן, זו אלטרנטיבה. עם זאת, צריך להבין שזו אלטרנטיבה גרועה. אנחנו מדברים היום על מלחמת הלבנון הראשונה - מלחמה נוראה שאנחנו החלטנו להתחיל והיא נגמרה כפי שהיא נגמרה. מלחמות הן לא דבר פשוט ורובן מסתיימות אחרת ממה שמתכננים. אני לא מתחבר לכל אלה שרק רוצים לתקוף - לא, מלחמה זה דבר רציני. מצד שני, איראני גרעינית זה דבר רציני עוד יותר. צריך לעשות הכל כדי לעצור את זה עם הסכם".

עריכה: דוד זבולוני 

06/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רם בן ברק
רם בן ברק  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris