סוף שבוע מדמם

סגן השר לביטחון הפנים ח"כ יואב סגלוביץ התייחס לאירועי הרצח האחרונים, וטען: "אם נעבוד מספיק טוב ומספיק מסודר, השינויים יהיו"


בסוף השבוע, תוך מספר ימים בלבד, נרצחו שבעה ישראלים בשישה ערים, כפרים ויישובים ברחבי הארץ, הנמנים עם חברי המגזר הערבי והיהודי כאחד, שנהרגו בסכסוכים פליליים ומשפחתיים ובפעולות נקם.

סגן השר לביטחון פנים ומוביל מבצע 'מסלול בטוח' למיגור הפשיעה במגזר ח"כ יואב סגלוביץ (יש עתיד) שוחח עם גולן יוכפז וגיא פלג והתייחס לאירועים הקשים. "יש נתונים של ירידה בפשיעה ערבית, בעשרת הימים האחרונים היה גל גדול של מעשי רצח. זה משנה את הסטטיסטיקה. הנתונים עדיין נמוכים יותר לעומת 2021, אך הם גבוהים מלאן שצריך להגיע. זה לא רק מעשי רצח, אלו כל העבירות כולן, איומים, הצתות, מעשי ירי. הנתונים עד לפני 10 ימים מראים ירידה של 30 אחוזים במעשי הרח ביחס לאשתקד ולשנים קודמות, אני לא יכול להתעלם מהגל. היום יש פעילות אחרת לחלוטין, עשינו כולנו שינוי".

בהמשך, הדגיש: "בנושאי תיקי הרצח, אחוז הפיענוח בחברה ערבית נמוך מבחברה היהודית, לצערי עדיין לא היה בזה שינוי. במקום שבו לאנשים אין ביטחון, הסיכוי לשיתוף פעולה נמוך יותר. החובה שלנו בראש ובראשונה היא להסדיר את עניין הביטחון. רשות המיסים שלא פעלה בשנים האחרונות בתוך החברה הערבית, פעילה בצורה בלתי רגילה. נכון שאי אפשר להתעלם מסוף השבוע, יש לי גם אחריות על העניין, יש כיוון שהמדינה הולכת אליו, חייבים להסתכל קדימה. אי אפשר להסתכל על החיים משבוע לשבוע, צריך להסתכל לטווח ארוך. זה שבוע קשה, אך יש מציאות שחייבים לשנות". 

עריכה: מיכל קדוש 

19/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום ארכיון: פלאש90
Paris