103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"חוק הנאשם - ניסיון התנקשות פוליטית בנתניהו"

ח"כ מירי רגב תקפה את הח"כים הפועלים לאישור הצעת החוק: "אם הוא יעבור, זו תהיה מתנה גדולה לימין" • שריון לשקד? "הליכוד סל המחזור של הממשלה?"


השבוע החליטו ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד כי הגיעה העת לפזר את הכנסת, וברביעי האחרון כבר אושרה ההצבעה לפיזורה בקריאה טרומית, זאת על רקע הניסיונות לאשר את חוק הנאשם. בשיחה עם ניסים משעל ב־103fm הגיבה חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) לדברים.

בפתח השיחה, תקפה ח"כ רגב את חוק הנאשם שצפוי לעלות לדיון בוועדת הכנסת ביום ראשון הקרוב. "אין ספק שזה ניסיון התנקשות פוליטית בנתניהו. ממה הם כל כך פוחדים? הדמוקרטיה מפחידה אתכם? הרי איך יכול להיות מצב שלפני פיזור הכנסת מעלים חוק כזה לאישור, זה נראה לך הגיוני? לא, זה לא משחק פוליטי. יש גם חוקים בפוליטיקה, יש את היועמ"ש שיודעת שברגע שמכריזים והלכים לבחירות שום חוק לא עולה".

"מי ששבר את הכללים זאת קואליציה דורסנית, מתרפסת ולא דמוקרטית. החוק הזה לא חוקתי, הוא לא יכול לעבור בג"ץ. אין סיכוי שהחוק הזה עובר, אם החוק הזה יעבור זאת תהיה מתנה גדולה לימין. הם יצאו בהמוניהם להצביע לימין, לליכוד, נחזור לשלטון ואנחנו כמובן נבטל את החוק הזה. זה ניסיון התנקשות פוליטי, לא חוקי. זה הרי לא הגיוני שזה מה שקורה", הדגישה.

לאור אמירותיה, ציין משעל באוזניה של חברת הכנסת כי "אי אפשר לשכוח את מה שקורה בחודשים האחרונים, אתם מטרפדים כל דבר". רגב הגיבה לדבריו: "אני אומרת שוב, הקואליציה תפקידה למשול, היא לא צריכה להישען על אופוזיציה, קואליציה שאין לה את אמון הציבור ולא מצליחה להעביר שום חוק ציוני ויהודי בלעדי אופוזיציה צריכה ללכת הביתה. זאת קואליציה שההישג היחידי שלה זה הקמת ממשלת פרוטקשיין. ממשלה שנותנת שוחד פוליטי. הם לוקחים קרדיט על מהלך כלכלי שמי שהוביל אותו זה נתניהו. למה הם לא לוקחים קרדיט על מחירי הדלק? למה הם לא לוקחים קרדיט על יוקר המחיה? זאת ממשלה מסוכנת".

"יש מפלגה נוספת - מפלגת האולפנים, הם לא שחקנים הגונים"

"אי אפשר להתווכח עם הנתונים", אמר משעל, וח"כ רגב הבהירה: "השנה הכי גרועה מבחינה ביטחונית, הכי הרבה הרוגים ברמת הפיגועים, תומכי טרור הרגישו שהם בעלי הבית פה במדינת ישראל, מניפים דגלי פלסטין. אתה לא מבין מה קורה פה? אתה לא מבין שיש פה מערכת שיתוף פעולה בין עבאס לחמאס? שהיועצים של עבאס הם היועצים של חמאס? שעבאס אמר להם תשתקו כדי שנמשיך להעביר כסף לטובת החמאס ותומכי הטרור? הם לא הצליחו לשלוט על ערביי ישראל, על מי שפה בא לפגוע. נראה לך הגיוני שאזרח ישראלי פוחד להסתובב עם דגל מדינת ישראל? ראית את המוני יהודים שהגיעו ליום ירושלים כדי להראות לכולם 'אנחנו מדינה יהודית'".

בתגובה לכך, טען משעל כי בנט אישר את מצעד הדגלים, לעומת נתניהו שבשנה שעברה החליט לבטלו. רגב ביקשה לחדד את הנושא: "סליחה? אנחנו יצאנו למבצע בעקבות הטיל שירו לכיוון ירושלים. מה קרה לכם כולם? תמשיכו עם התעמולה הזאת. יש לנו מפלגה נוספת בתקשורת שנקראת מפלגת האולפנים. הם לא שחקנים הגונים, הם שחקנים עם אג'נדה פוליטית מאוד ברור שכל היום עושה הנדסת תודעה".

על מאמציו של נתניהו להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, טענה רגב כי "נתניהו אמר את זה, זה לא סוד, שאנחנו ננסה עד היום שבו הכנסת תתפזר לנסות להקים ממשלה חלופית לאומית בראשותו של נתניהו. כל מי שקורא לעצמו ימין בממשלה בפלסטינית ישראלית הראשונה הזו, מי שאוהב את ישראל יותר מהאגו שלו, שבאמת חושב על טובת אזרחי ישראל, עליו לחזור, לבוא ולהגיד 'התפקחתי, אני חוזר הביתה'".

"שקד רוצה, תתנו שיריון?", תהה ניסים משעל, וח"כ רגב זעמה: "לא, למה צריך לתת לה פרס? מפלגת הליכוד היא סל המחזור של כל אותם פוליטיקאים שהפילו אותנו והיו אדריכלית של הממשלה הזאת? למה? למה צריך לתת שריון? עם שקד ובלי שקד, עם סער ובלי סער, ראינו שהממשלה הזאת נפלה כי בנט הבין שנגמר לו הסיפור ובמקום להתבזות הוא הלך הבייתה. אותו אחד שלא ראינו את האף מתארך לו שהוא משקר באולפן שהוא לא ישב עם לפיד, לא רק שהוא ישב הוא גם המליך אותו לראש הממשלה וכמובן עבדו אצל עבאס ותומכי הטרור".

"כל מי שקורא לעצמו ימין - צריך לבוא אלינו"

לסיום, חברת הכנסת יצאה בקריאה: "כל מי שמאמין בצדקת הדרך, על זה שאנחנו צריכים לשמור על הזהות היהודית של מדינת ישראל, כל מי שקורא לעצמו ימין ולקח קולות ימין לטובת תומכי טרור צריך לבוא אלינו. אם נצליח יופי, לא נצליח? נלך לבחירות".

עריכה: שני רומנו

24/06/2022
הישארו מעודכנים

מירי רגב
מירי רגב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90