אודי סגל וענת דוידוב

אלון קסטיאל ישוחרר, אך יורחק מתל אביב

עופרי יהב, נפגעת ומתלוננת נגד קסיטאל, עם ביקורת על החלטת ועדת השחרורים: "קיוויתי שאולי האגו שלהם יפחת והם יגידו, 'אנחנו מקשיבים למתלוננות'"


למורת רוחן של המתלוננות נגד עבריין המין אלון קסטיאל, אתמול (ב') קבעה ועדת השחרורים כי קסטיאל אכן ישוחרר מהכלא, כפי שנקבע בהחלטתה המקורית, אך הוסיפה כי מפאת "התחשבות בנפגעות" לדבריה, קסטיאל ישוחרר רק לאחר שיורחק מתל אביב.

עופרי יהב, הנמנית עם הנפגעות על ידי קסטיאל והמתלוננות נגדו, שוחחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב והביעה את צערה מההחלטה. "אני מאוכזבת", הודתה. "האופטימיות שבי גרמה לי לחשוב שאחרי שהציבור תמך בנו והגענו למעל 200 אלף חתימות כדי להגיש ערעור, קיוויתי שאולי האגו שלהם יפחת ויגידו לעצמם שם 'אנחנו מקשיבים באמת למתלוננות ומתחשבים בהן'. ולצערי קיבלו את ההחלטה עם סייג שהוא בגדר בדיחה. לאורך כל התהליך קיוויתי וראיתי שיש מקום לאופטימיות. כשהתקבל הערעור כשאמרו לנו שהסיכויים קלושים הייתי אופטימית, לכן השבר והאכזבה יותר חמורים". 

"לאלון כמובן לא היה אומץ להשיר אליי מבט באולם", הוסיפה, "הדרך היחידה שאאמין שהוא בתהליך שיקום, זה אם הוא יגיד שהוא מסרב להשתחרר מוקדם. הוא קיבל את עסקת החלומות וחתם על הסדר טיעון מביש, במקרה שלי זה הפך מניסיון אונס למעשה מגונה בכוח, העונש היה מגוחך, מול כל ועדה קסטיאל מחפש איך לקצר לעצמו את העונש". 

"רוב הנפגעות לא מתל אביב"

על הסייג של ועדת השחרורים באשר להרחקה מתל אביב, אמרה יהב בשאט נפש: "חשבתי שזו בדיחה. הם טוענים שהם מבינים את גודל החרדה שלנו, ולכן ירחיקו אותו מתל אביב. מה שהם לא מבינים זה שרוב הציבור בתל אביב מכיר את העניין, ואני די בספק לצערי שנשים מסוימות בחדרה או בחיפה מכירות את הסיפור. זה נטו אמור למנוע את הסיטואציה המביכה. רוב הנפגעות לא מתל אביב. אלון הכניס אותי בשנת 2005 לכלא, אני בכלא כבר שבע שנים, הוא יושב פחות זמן ממני, אני עדיין מנסה להשתקם. אני בוחרת להישאר בגישה האופטימית והמעצימה, נשברנו אתמול כי באמת התאכזבנו". 

בסיום דבריה, קראה לנשים נוספות כן לבחור ולהתלונן על אף הקושי הכרוך בכך, והדגישה: "אני רוצה לקרוא לציבור עם אופטימיות וקריאה שיש המון כוח בלהתלונן וללכת למשטרה, לעשות עימות. ללכת להתלונן, לדבר ולהתעמת, זה תהליך מעצים שמבריא בעיניי. מאוד קל היה להשתבלל ולהגיד שזה גדול עליי עכשיו. השתיקה מחסלת אותך מבפנים, זה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות. עשינו מהפכה, אך מהפכות לא תמיד קורות בבום. הקדמנו את 'מי טו' במדינת ישראל, אלו תהליכים, הם קורים מאוד לאט אך המסר חייב להיות שכל אחת שתדבר תרסק את הבושה". 

עריכה: מיכל קדוש 

28/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה נגד שחרור קסטיאל
הפגנה נגד שחרור קסטיאל  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris