בן כספית ואריה אלדד

העלאת מימון המפלגות: "נצביע נגד, זו חזירות לשמה"

ח"כ אלכס קושניר ממפלגת ישראל ביתנו התנגד נחרצות להוספת תקציבים למפלגות לקראת הבחירות • על חוק המטרו אמר, "הכל סחר מכר של מפלגת הליכוד"


חוק המטרו עומד במרכז הוויכוח בין הקואליציה לאופוזיציה טרם פיזור הממשלה, החוק נכון לכרגע לא יעלה להצבעה לחקיקה עד לפיזור הכנסת, מחלוקת נוספת שנמצאת בלב הוויכוחים הסוערים במליאה בימים אלה הוא נושא העלאת מימון המפלגות שבשעה זו הוקפאה למרות דרישת חברי הכנסת מהליכוד. על הנושאים הפוליטיים כמעט יממה לפני פיזור הכנסת ביקשו בן כספית ואריה אלדד לשוחח עם ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו), יו"ר ועדת הכספים של הכנסת. 

תחילה התייחס לתמונות שהגיעו מעזה ובו נראה האזרח הבדואי השבוי הישאם א-סייד שמוחזק בעזה כשמצבו הבריאותי ירוד, הוא אמר כי, "אנחנו עושים את כל המאמצים לחלץ את השבויים והנעדרים שלנו חזרה לישראל, אני חושב שזה לא משנה אם זה בדואי או יהודי, מדינת ישראל היא אחראית על האזרחים שלה - לגבי המחירים, אני לא רוצה לדבר על זה בתקשורת. בעסקת שליט שילמנו מחיר לא פרופורציונלי בגלל שנתניהו שחרר מחבלים עם דם על הידיים שחזרו לטרור". 

על מימון המפלגות אמר, "מפלגת ישראל ביתנו מתנגדת להעלאה של המימון, אנחנו נצביע נגד הדבר הזה, זו חזירות לשמה, אין שום סיבה שיעלו את המימון, אני מקווה שמפלגות אחרות יתעשתו ויוותרו על זה. זה באמת פשוט חזירות".  

המשיך וחיבר את הנושא להתנגדות של הקאוליציה לחוק המטרו, "העברנו פה חקיקה מהפכנית כדי להקים את המטרו בגוש דן, ומה ההתניה? להעלות את יחידות המימון. המטרו זו חקיקה מורכבת שמאפשרת מסלול ירוק בסוגיות משפטיות, אם זה לא יעבור, יהיה עוד עיכוב ועוד עיכוב. צריך רק לקדם את זה, אף אחד לא היה לו אומץ לחוקק את זה עד כה".

28/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ אלכס קושניר
ח"כ אלכס קושניר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris