אודי סגל וענת דוידוב

"בן גביר מבחינתי הוא כוחות האופל, מה השאלה?"

סגן השר יואב סגלוביץ תקף את חבר הכנסת מהציונות הדתית: "גזען שלא צריך להיות בכנסת" • על האלימות במגזר: "יש פחות נרצחים משנה קודמת"


בהצהרתו הראשונה לתקשורת של ראש הממשלה הנכנס יאיר לפיד אתמול (ש'), הבהיר כי, לדבריו: "מדינת ישראל גדולה יותר מכל אחד מאיתנו, חשובה יותר מכל אחד מאיתנו. היא לא שייכת רק לנו, אלא גם לאלה שחלמו עליה אלפי שנים בגולה וגם לאלו שעדיין לא נולדו, לדורות הבאים". בהמשך התייחס לאיום האיראני, והדגיש: "אל תנסו אותנו", ואף הכריז כי ישראל "מושיטה ידה לכל עמי המזרח התיכון, כולל הפלסטינים". האם הרוחות המפויסות מתנגשות עם דברי לפיד לפני זמן לא רב, בהם כינה את מתנגדיו הפוליטיים בשם 'כוחות האופל'?

סגן השר לביטחון פנים יואב סגלוביץ (יש עתיד) ומוביל מבצע 'מסלול בטוח' למאבק נגד האלימות והפשיעה בחברה הערבית, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב והגיב לדברים: "הממשלה חייבת להמשיך לעבוד, ולעבוד חזק. כן יש פוליטיקה, אז זה לא רק עניין של איפה אתה רוצה להתמקם. בעולם שבו אני נמצא, אני מתכוון להמשיך בכל הכוח". 

על הבחירות הקרבות, אמר: "אנו רוצים לנצח ואנו ננצח, חלק מהכלים לנצח הם לא הסתה ופילוג. יש לנו את כל הכלים כדי לנצח, קודם כל תפיסת עולם, דרך וכוונה אמיתית להוביל את המדינה קדימה. אני לא חושב שמי שקובע את הכללים הוא נתניהו או מישהו אחר".

באשר לח"כ בן גביר, טען סגן השר סגלוביץ: "יש פה כוחות אופל, בן גביר מבחינתי הוא כוחות האופל, מה השאלה? גזענות והדרה הם כוחות אופל, ריקוד על הדם הם כוחות אופל? אדם כמו בן גביר לא צריך להיות בכנסת נקודה, אני לא מתנצל על זה. הוא גזען שלא צריך להיות בכנסת". 

בהמשך, התייחס לאלימות הגואה במגזר הערבי ולשני מקרי הרצח בסוף השבוע, וטען: "45 נרצחים בחברה הערבית היו מתחילת השנה ועד היום, זה פחות ממה שהיה בשנה הקודמת. יש ניצנים של שינוי". 

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה: "מי שישב עם האחים המוסלמים תומכי טרור בקואליציה צריך לכבוש את פניו בקרקע ולהתאבל על הנזק שגרם למדינת ישראל. מכרו את הנגב, הציעו תקציב של 53 מליארד שקל, הכשירו בנייה בלתי חוקית וגרמו ליוקר מחייה שפוגע בכיס של כולנו. את החרפה הזאת הציבור יזכור טוב טוב בבחירות".

עריכה: מיכל קדוש 

03/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יואב סגלוביץ
יואב סגלוביץ  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris