איפה הכסף
עם ענת דוידוב

עוז: "שקד אמרה לצעירים 'אין לכם מה להשקיע בעתיד'"

נוהל של משרד הפנים מגביל תעסוקה של מבקשי מקלט • ד"ר איילת עוז ומנכ"ל איגוד המסעדות שי ברמן הגיבו • שי: "תהיה בעיה לגבי אלפי עובדים"


נוהל חדש בנושא הפליטים פורסם על ידי משרד הפנים - הנוהל מגביל אפשרויות תעסוקה של מבקשי מקלט ב-17 ערים שונות ברחבי ישראל. הנוהל יאפשר לעסוק רק בבניין חקלאות סיעוד מלונואות וחקלאות. סביב הנושא הזה, שוחחה ענת דוידוב עם ד"ר איילת עוז, מנכ"ל המוקד לפליטים ומהגרים שהלינה על ההחלטה. 

היא אמרה כי, "כל האנשים שעובדים ברשימה הארוכה של הערים המרכזיות ולא נמצאים ברשימה המצומצת של העבודות יפוטרו - הם ישארו בלי שום דבר. אין להם ביטוח אבטלה, מה שנראה זה אנשים שמגיעים למשבר הומניטרי מאוד קשה כי אין להם ממה להתפרנס. קבוצה נוספת זו קבוצה של  מבקשי המקלט הצעירים שכן העיזו לחלום. הנערים מספרים בעיניים נוצצות כי הם רוצים ללכת לאקדמיה - מה שאמרה איילת שקד זה 'אין לכם מה להשקיע בעתיד שלכם'". 

בהמשך עלה לשידור, שי ברמן מנכ"ל איגוד המסעדות שהלין על המהלך: "אנחנו במצוקת כח אדם אדירה, כל המשק במצוקת כח אדם מאוד קשה, אנחנו רואים את זה בצורה רוחבית. מעבר לדברים ההומנטריים שהם ליבת העניין, יש קונספציה כלכלית שבה נדרשת משרד האוצר, שהיא בעצם פשטה את הרגל. העובדה שחושבים שיכולים להסתדר עם כח עבודה בלבד, ולא יביאו עובדים זרים או פליטים או מהגרים - היא פשוט נכשלה".

03/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris