איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הורדת מכסים לא שווה להורדת מחירים"

חבר הכנסת רם שפע על הרפורמה בחקלאות להפחתת המכסים על ירקות ופירות: "הורידו מכסים, אבל לא נתנו את התמורות כפי שהרפורמה הזו אמורה לייצר"


לאחר שבוע ימים מגעים בנושא הרפורמה בחקלאות, המחלוקת בין שר החקלאות עודד פורר למגדלי הפירות והירקות נותר בעינו. האם הצעתו של יו"ר סיעת העבודה ח"כ רם שפע תתקבל, מה שיוביל לביטול צווי הרפורמה להפחתת המכסים? 

ח"כ שפע שוחח עם ענת דוידוב והגיב לדברים: "המהלך שעשו שר האוצר והחקלאות היה חד צדדי לחלוטין, אין רפורמה, הורידו מכסים אך לא נתנו את התמורות כפי שהרפורמה אמורה לעשות. מה שהיה במרץ זו לא רפורמה אלא רק חצי מהמהלך שבו הורידו מכסים, לא התייחסו למה שהחקלאים אמורים לקבל. אם נבטל את אותם צווים, כפי שאני מצפה שיהיה, לא יהיה כלום, אלא אם כן יצליחו להגיע להסכמות. זו התקווה שלנו כבר חודשים. אנו מוכנים לשינוי מאוד דרמטי בחקלאות הישראלית, אך אנו לא רוצים שיסתכלו רק חודש חודשיים קדימה אלא שנים קדימה". 

בהמשך, הוסיף: "לפני כמה חודשים הורידו מכסים על אננס ואספרגוס למשל, אך מאז המחירים רק עלו, גם כי ראינו מה קורה בעולם וגם כי אותם יבואנים מעלים את המחיר. זה הסיפור המרכזי, הורדת מכסים לא שווה להורדת מחירים, זה לא תמיד בא אחד אחרי השני. אם לא יגיעו להסכמות, אני מניח שנפיל את הצווים ויצטרכו לחזור לפה בממשלה הבאה ולחדש את המגעים". 

עריכה: מיכל קדוש 

04/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רם שפע
רם שפע  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris