איפה משרד החוץ?

העיצומים במשרד מקשים על המסעדות האסייתיות בישראל לגייס עובדים מחו"ל • אודי רומנובסקי, בעלים של 3 מסעדות אסייתיות: "אנחנו בני ערובה"


המסעדות האסייתיות פתחו במחאה נגד שר החוץ וראש הממשלה יאיר לפיד, זאת בעקבות הסכסוך במשרד החוץ, שפוגע במסעדות המתבססות על שפים זרים. אודי רומנובסקי, הבעלים של שלוש מסעדות אסייתיות, שוחח על כך עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm, הסביר על המאבק.

לדבריו, "זה לא עניין פוליטי, אנו לא כועסים ספציפית על לפיד, אנחנו פשוט רוצים להפעיל את העסקים שלנו כבר מעל 7 חודשים, אבל יש שביתה של עובדי משרד החוץ. אנו עובדים המון זמן כדי להביא את המומחים שלנו, טסים למדינות המוצא שלהם ומראיינים אותם, בודקים אותם ומוצאים להם אישורים. בזכותם המסעדות שלנו מצליחות להציע אוכל ברמה גבוהה ובזכותם אנו מצליחים להעסיק לפחות 10 עובדים ישראלים. אנו מרגישים כרגע בני ערובה - הוצאתי באמת הרבה מאוד כסף כדי להביא את העובדים האלה לארץ".

בהמשך, עוד שיתף רומנובסקי בכאב: "לפני שנה פתחתי מסעדה בפתח תקווה וחסרים לי 2 עובדים שקיבלתי אישורים עליהם, אבל לא יכול להכניס אותם. לכן, אני לא יכול לפתוח עוד עמדות ולקבל את הקהל. זו מסעדה כשרה עם 144 מקומות ואוכל איכותי, אבל אני לא יכול להפעיל אותה כמו שצריך. השקענו מיליונים, ופשוט עומדים ומחכים - במשרד החוץ אומרים לנו שהם לא יכולים לעזור לנו".

עריכה: דוד זבולוני 

07/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל וטל שלו
ניסים משעל וטל שלו  |  צילומים: 103fm ובאדיבות המצולמת
Paris