ינון מגל ובן כספית

"תיק 1000 הוא הפרת אמונים פלוס פלוס"

עורך הדין יהודה שפר, לשעבר בכיר בפרקליטות, על העדות של הדס קליין, עוזרתו של ארנון מילצ'ן: "תיק 1000 מוכיח שלא הייתה שום רדיפה"


הדס קליין, העוזרת של ארנון מילצ'ן, החלה השבוע את עדותה במסגרת פרשת המתנות בתיק 1000 במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. עורך הדין יהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית, שוחח על כך עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm והביע את דעתו בנושא.

לדבריו, "אני לא חושב שיש אזרח אחד ששמע את העדויות ביומיים האחרונים והתגאה בכך שהוא ישראלי, זה לא רגע של התרוממות רוח. עם זאת, אני חושב שמה שעולה בוודאות מהעדות של הדס קליין זה שרדיפה של נתניהו לא הייתה פה, סימון מטרה לא היה פה, תפירת תיקים לא הייתה פה. התיק הזה הוא הפרת אמונים פלוס פלוס. החמרה לא הייתה פה, הקלה הייתה. לא יעמידו לדין את שרה נתניהו? למה לא יעמידו לדין בשוחד? אחרי מה ששמענו אתמול, אתם באמת משתכנעים שהמתנות כאן נבעו מיחסי ידידות?".

בהמשך, תהה: "אם אתה טוען שהפרקליטות רצתה להפיל ראש ממשלה מכהן, איך מסבירים שהיה לפרקליטות תיק זהב כמו 1000, שרוב המשפטנים חושבים שהוא שוחד מובהק, והיא לא הגישה בשוחד? אפילו נתניהו יודע שהוא מסובך עד הצוואר, כי הוא מבין שהוא עשה משהו חמור. על פי הפסיקה, לא מספיק להתייעץ עם עורך דין ולקבל חצי משפט על מה לעשות - צריך להציג לעורך הדין את כל התשתית העובדתית, היא צריכה להיות כתובה כולה ומפורטת, וגם ההמלצה צריכה להיות כתובה. את זה אין לנו".

עו"ד שפר עוד ביקש להבהיר כי "הטענה של נתניהו ל'מתנות בין חברים' זו חרב פיפיות - אם הם חברים, אז איך לעזאזל הוא טיפל בענייניו? צריך להמתין לחקירה הנגדית, אבל מה שבטוח במאה אחוז, מה שתיק 1000 מוכיח במאה אחוז, זה שלא הייתה כאן שום רדיפה ושום להיטות יתר".

עריכה: דוד זבולוני 

07/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris