אראל סג"ל

"חקירה ראשית היא כמו להבקיע לשער ריק"

עו"ד גיא בוסי על עדות הדס קליין • על טענותיה נגד אלי ציפורי שפרסם את תמונת ביתה: "כנראה שיוזמן לחקירה אך זו חרפה, אסור לחקור אותו"


בשבוע שעבר העידה בבית המשפט העוזרת של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר הדס קליין כחלק מתיק 1000, שכונה גם פרשת המתנות. מה יעלה בגורל תיק החקירה, וכיצד השפיעה עדותה של קליין על המשפט? עורך הדין גיא בוסי, מומחה למשפט חוקתי-מנהלי, שוחח על כך עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר ב־103fm.

"הציבור צריך להבין, חקירה ראשית זה כמו להבקיע מול שער ריק, אלא מה? שבמקרה הנוכחי, לפני שהקבוצה השנייה עלתה למגרש, יש מספר לא מבוטל של כשלים, סתירות שעולות מהעדות של הגברת קליין", אמר בוסי.

לדבריו, "לא הוצג לעדות שלה אף תיעוד. אין אף תעודת משלוח, לא מבית העסק, לא ממנה, לא הטיעונים שהיא רכשה במזומן. הכול נדמה שזה מהמיית ליבה - לא אני אומר את זה, אלא השופט בר-עם. הוא שאל בצדק אם יש תיעוד לרכישות במזומן, שאל, 'האם יש רישום של הקופה הקטנה?' הגברת קליין השיבה שהיא חיפשה ולא מצאה. עכשיו, אני אומר, עסק של מיליארדר, נשמע לך הגיוני שאין תיעודים?"

אופנהיימר לא הופתע מכך שאין תיעודים. "אם מריחים שזה פלילי, אז לא רוצים לתעד את זה. והיא אומרת שבשלב מסוים הם כן עשו טבלת אקסל ורצו לדעת בדיוק כמה זה עולה כי הם הבינו שמדובר פה בסכומים גבוהים מאוד, ואי אפשר גם להגיד שהיא אומרת את זה מהרהורי ליבה, מכיוון שאפילו נתניהו אומר 'כן, קיבלתי מתנות. הוא רק טוען, קיבלתי מתנות מחברים'", אמר אופנהיימר.

בוסי אמר: "אתה צודק, אז מה אתה אומר לי? אתה אומר, 'בגלל שהיה מדובר בדבר מה עברייני, אז הצד השני הסתיר את זה', אז מי העבריין כאן? על פניו נדמה שמי שביצע את העבירות זה מי שכביכול קנה במזומן ולא שמר את האסמכתאות".

בוסי המשיך להעביר ביקורת על העדות, ואמר: "אומרת הגברת קליין שהיבואן הביא לה באופן אישי בבגאז' של הרכב שלו את בקבוקי השמפניה הביתה, ובה בעת היא אומרת שכל השמפניות הגיעו ישירות לבית של מילצ'ן בבית ינאי".

בוסי הוסיף: "למה אין אסמכתאות לכל הדברים? האם ייתכן שארגזים נכנסים לבגאז' בלי בדיקת שב"כ? היא אמרה שהגישו ארגזים לאוטו, וזה בלתי אפשרי, והיא טוענת שהיא יודעת שמישהו תקתק בדלת עם ארגזי שמפניה ומר נתניהו פתח לו. אני לא מאמין שמר נתניהו פותח את הדלת בבית ראש הממשלה".

"כנראה שציפורי יוזמן לחקירה, זאת פשוט חרפה"

במהלך השיחה, התייחס בוסי גם לטענה על כך שהעיתונאי אלי ציפורי איים לכאורה על העדה הדס קליין, בכך שחשף צילום של ביתה בטוויטר, עם הכתובת שלה שמופיעה בתמונה. "כנראה שאלי ציפורי יוזמן לחקירה, אבל זאת פשוט חרפה, אין דרך אחרת", טען בוסי.

לדבריו, "העובדה שמי שמקדם את העברת אלי ציפורי לחקירה אלה עיתונאים אחרים, זו באמת חרפה. בוא ניקח את תוכן הדברים, אמרה הגברת קליין בעדות שלה שהיא מפרנסת עיקרית, שהיא חוששת, שהיא פוחדת, ועוד כל מיני דברים כאלה. מה עשה אותו עיתונאי (אלי ציפורי)? שלדעתי זה התפקיד שלו, זה גם מה שאתם עושים, יש אינספור דוגמאות אלה - הוא אמר, 'לא, הנה. יש כאן בית שהוא יקר, בעלה עובד במקום כזה וכזה והיא עובדת במקום כזה וכזה'".

לדעתו של בוסי, "יש כאן רק הצגה של תיאור עובדתי. אני אגיד את מה שאמר ששי גז, אם אותו יחקרו, צריך לחקור את כל הפרשנים המשפטים בישראל, אחד לאחד. יש כאן עד בשם שלמה פילבר שכשהתחיל את עדותו אמר לשופטים, 'אני מרגיש מאוים ממה שכתב עליי גליקמן', אז הנה, העד אמר שהוא מאוים, וקרה משהו? לא, אין פוצה פה או מצפצף. אסור לחקור את מר ציפורי על הדבר הזה".

עריכה: אמיתי דואק

10/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הדס קליין בבית המשפט
הדס קליין בבית המשפט  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris