אראל סג"ל

"הרבה יותר קשה לסדוק את קליין מפילבר וחפץ"

תיק 1000, החקירה הנגדית: עו"ד עמית בכר, לשעבר פרקליט בכיר בפרקליטות מחוז ת"א מיסוי וכלכלה, הביע את דעתו על עדותה של הדס קליין


אתמול (ג'), נפתחה החקירה הנגדית של העדה המרכזית בפרשת המתנות במסגרת תיק 1000 במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו - הדס קליין, אשר שימשה כעוזרת של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. עו"ד עמית בכר, לשעבר פרקליט בכיר בפרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, שוחח על כך עם אראל סג"ל וחן ליברמן ב־103fm והביע את דעתו בנושא.

בפתח השיחה ציין סג"ל באוזניו של עורך הדין כי ישנם כאלו אשר מלגלגים על חקירתו הנגדית של עו"ד עמית חדד. בכר הכריז כי "אני משוכנע שאי אפשר ללגלג. הוא עורך דין מעולה, ואני לא הייתי שם, אני קורא בתקשורת, אני בטוח שהוא עושה את ההכי טוב שאפשר וזו משימה לא קלה לחקור עדה כזו. זו עדה שהיא על פניו לא נראית כבעלת אינטרס מיוחד, היא לא חשודה בניסיון להפליל את נתניהו. טבע של אנשים כמו מילצ'ן, לעוזר האישי יש משקל רב בעניין הזה".

"רף ההוכחה במשפט הפלילי הוא גבוה יותר, ורף ההוכחה הוא על הכתפיים של התביעה, היא צריכה להוכיח את מה שכתוב בכתב האישום, נקודה. אבל, עדות בבית משפט היא הראייה, אדם יכול להעיד. ככל שהוא יחזק בראיות אובייקטיביות נוספות, עדותו תהיה חזקה יותר, אבל בית משפט יכול לקבל את עדותה ולקבוע את זה כממצא גם אם היא לא תביא קבלה אחת. ככל שהיא תביא יותר קבלות יותר קל להסתמך, זו המציאות המשפטית. בניגוד לעד מדינה. מניסיון, זה הרבה יותר קשה להצליח לסדוק עדה כזו מאשר את פילבר וחפץ", הדגיש.

עוד ביקש להסביר עו"ד בכר כי "התיק הזה, יש לו גם משמעויות ציבוריות, זה לא רק במישור הפלילי. לגבי משפטית, סנגור חוצב בסלע, לפעמים מצליח ולפעמים לא. יחד עם זאת, יש טענות שאני חושב שיש להם סיכוי טוב יותר, לגבי חברות האמת אני חושב שזה יכול להצליח יותר, לגבי המתנות ההדדיות, המשקל של זה יהיה קטן להערכתי כי אני מתקשה להאמין שיציגו מתנות בשווי שהוא מתקרב לשווי שנתנו. משפטית זה לא ישנה הרבה אגב, זה לא יעזור הרבה לנתניהו. אף אדם לא מחליף כמות כזו של מתנות".

"אם האזינו לקליין זה חייב להיות בחומר - לא מאמין שיש חומרים שמוסתרים מההגנה"

בהמשך, תהה אראל סג"ל האם לא מטריד את עו"ד עמית בכר, לשעבר בכיר בפרקליטות, כי לא לקחו את החומרים מהמחשבים והטלפונים של קליין, ואילו הוא השיב: "כסנגור זה בהחלט חשוב לי ואנחנו פועלים בהרבה תיקים כדי למצות קווי חקירה מהסוג הזה וזה יכול להיות רלוונטי. נוכח העדות שלה שביסודה היא מתארת שיטתיות ודרישה של מתנות, הקו המשפטי שאתה מתאר זה שדה משפטי של מחדלי חקירה, ואם הסנגוריה תצליח לבסס שבחומר שהוחסר יש איזושהי יכולת לשנות את התמונה - הם יצטרכו להביא משהו פוזיטיבי לתמוך טענות חזקות שיערערו על זה".

"אם האזינו לה זה חייב להיות בחומר. אני לא מאמין ואם כן זו שערורייה, אני לא מאמין שיש חומרים מהסוג הזה שמוסתרים מההגנה", סיכם.

עריכה: שני רומנו

13/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הדס קליין
הדס קליין  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris