ינון מגל ובן כספית

"המשטרה והפרקליטות עשו לקליין עוול"

עו"ד גיא בוסי סיכם את עדותה של הדס קליין בתיק 1000 עד כה: "בפרקליטות ידעו על העדות של הנהג, אילצו אותה להעריך הערכות ושיקרו לה במצח נחושה"


אתמול (ג') הסתיימה חקירתה הנגדית של הדס קליין, העוזרת של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, במשפט נתניהו, במסגרת תיק 1000. עורך הדין גיא בוסי, מומחה למשפט מנהלי חוקתי, שוחח על כך עם ינון מגל וחיים לוינסון ב־103fm.

תחילה, נשאל, האם תיק 1000 קרס? ואמר: "לא יודע לגבי קריסה, אבל תראו, קודם כל, הערה מקדימה לגבי העדות של הדס קליין, צריך להודות ביושר שהמשטרה והפרקליטות עשו לה עוול. העמידו אותה במצב בלתי אפשרי ואילצו אותה להעריך כל מיני הערכות, תוך שהם משקרים לה במצח נחושה שמדובר בהערכות בלבד שהם עוד יבדקו אותן, והעמידו את התיק כולו על הכתפיים הרעועות שלה".

בוסי תקף בחריפות את הפרקליטות, וכינה אותה "פושעת". "היא ידעה כבר לפני הגשת כתב האישום על העדות של יונתן חסון, הנהג של מילצ'ן והמקורב של קליין, שסותרת לחלוטין את העדות של קליין, ולמרות זאת, המשיכו עם התזה השקרית", אמר. 

לדבריו, "מר חסון הנהג, הוא מי שבפועל מסר את אותן סיגריות ושמפניות, הוא העד הטוב ביותר, הכי קשור לעניין, והוא זה שהעיד שהוא בסך הכול נסע 25 פעמים ב־6 שנים להביא שמפניות, ורק 10 מתוכן, זה עם סיגרים. זה רחוק מאוד מהסיפורים של הגברת קליין על קו אספקה שוטף".

בוסי המשיך לתקוף את הפרקליטות, ואמר: "כנראה שהפרקליטות בהובלתו של שי ניצן רצתה להרשיע את מר נתניהו בכל מחיר ולכן העלימה גם מהציבור את הסיפור הזה של הנהג. לא אני אומר את זה - אומר את זה, השופט בר־עם, כשהוא נוזף בקליין ואומר לה, 'מאיפה הביטחון שלך על כמויות השמפניות שלא את מסרת אותן?'"

האם לדעתך, הכמות הזאת לא מספיקה כדי לבסס הרשעה?
"כתב אישום בדרך כלל זה ראיות. אני חושב שזה אחד מכתבי האישום היחידים שאני מכיר, שיש בו סיפור מעשה, יש בו איזושהי תזה, ומה היא אומרת – שבתמורה לסיגרים ולשמפניות, קיבל מילצ'ן את מה שקיבל כעזרה באינטרסים כלכליים".

עוד אמר: "לאחר פינג פונג שהיה בין חדד (פרקליטו של נתניהו) להדס קליין, שאל אותה השופט בר־עם, 'אני רוצה להבין, האם מילצ'ן אי פעם ביקש מנתניהו שיעזור לו באינטרסים הכלכליים שלו?' התשובה היא לא. יתר על כן, בעדות של מר מילצ'ן, הוא אמר, שמר נתניהו דפק אותו בפונקציה של רפורמות החלפים, והוא (נתניהו) אמר לו, 'אני מצטער, מה שמעניין אותי, זה עם ישראל'. יתר על כן, מסתבר שאותן מתנות ניתנו בתקופה שמר נתניהו היה באופוזיציה".

"מה שקליין אמרה, לא כל כך קשור למציאות"

בהמשך טען בוסי כי "מסתבר שמה שהיא (הדס קליין) אמרה, לא כל כך קשור למציאות. מעבר לזה, מסתבר שכשבדקו אחד לאחד, כל הרכישות נעשו לקראת ההגעה של מר מילצ'ן לישראל. זאת אומרת, שבחודשים שמר מילצ'ן לא היה כאן, לא נמצאו רכישות של אותם הדברים, כך ששוב אין את אותה רכישה אישית או קו אספקה שוטף".

עוד אמר: "יתר על כן, כאשר מעמתים את הגברת קליין עם העדויות של מר מילצ'ן, שהוא אומר שמר נתניהו לא ביקש ממנו דבר, ושמעולם לא היו תלונות על המתנות, היא אומרת, 'אני לא מכירה את זה', ואז כשמצטטים לה מהעדות, היא אומרת, 'אני חולקת על מה שאומר מר מילצ'ן' או במילים אחרות, 'הבוס שלי משקר'".

לטענתו, "מדובר בפרקליטות רשלנית שלא הייתי נותן לה לנהל מדף בסופר. הוציאו צו חיפוש למחשבים והטלפונים, לא עשו בו שימוש, איך התנהגו? הביאו לגברת קליין מילות חיפוש, אמרו לה 'תחפשי בעצמך ותגידי לנו מה התוצאה'. זה נשמע לכם הגיוני?"

איך נראה לך התיק?
"אני חושב שהדבר הכי טוב שקרה לנאשמים, מר נתניהו ומשפחת אלוביץ', אלה השופטים האלה. מדובר בשופטים איכותיים, מצוינים שמבינים את הטענות. ואני חושב שבעיניים משפטיות קרות, כמו שתיק 4000 הוא בר מינן, הואיל ומסתבר שפגישת ההנחיה לא הייתה ולא נבראה, גם כאן, עו"ד חדד, כמו מסי של הכדורגל, בתבונה, גרם לעדות הזאת לקרוס".

לדבריו, "הטענה שלי היא לא כלפי או לטובת מר נתניהו, הטענות הן נגד הפרקליטות שהתנהלה כאן בחוסר תבונה משווע, כך לא מנהלים את התיק הכי חשוב במדינת ישראל. לא ייתכן שאת התיק החשוב בישראל מאז משפט אייכמן, מנהלים בכזאת רשלנות".

לקראת סיום השיחה, טען בוסי כי "אם כל חטאת זה שי ניצן. הוא מבחינתו שינה את התזה של הפרקליטות, להרשיע בכל מחיר. המאבק שלי הוא לא בשביל מר נתניהו, הוא בשביל מסעודה משדרות, בשביל השרת בבית ספר רמב"ם באשקלון, בשביל הילד בדיר אל־אסד, שכשהוא יגיע אל מול הפרקליטות, הם ישמידו אותו. אז מה הם יעשו? יתפרו לי תיק? שיתפרו לי תיק. אני אומר שזה לא הגיוני ולא סבירה ההתנהלות הזאת".

עריכה: אמיתי דואק

20/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הדס קליין בבית המשפט
הדס קליין בבית המשפט  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris