אראל סג"ל

"קליין לא יכולה להגיד מה ניתן לנתניהו"

עו"ד דוד פורר על הסוגיות הסבוכות בתיק 1000 בהקשר של עדותה של הדס קליין: "האם אנחנו יודעים בוודאות שהסיגרים והשמפניה הגיעו לבית של מילצ'ן?"


העדות בתיק 1000 של הדס קליין הסתיימה בשלב זה עד שבית המשפט יחזור מהפגרה בספטמבר. עו"ד דוד פורר שוחח עם אראל סג"ל וחן ליברמן על הסוגיות בתוך עדותה של קליין ועל ההסתעפויות בתיק 1000. 

"אתמול התברר שמה שקליין אומרת התבסס על הערכות, והערכות זה בעיה במשפט גם פלילי וגם אזרחי", טען עו"ד פורר בפתח השיחה. "אחרי זה אפשר לדון אם זו עבירה או לא, אם סיגר אחד זו עברה או אלף, זה תלוי אם זה אדם זר, מה מידת החברות, אתבל לפני כן צריך לדעת מה היה. מה העובדות? אנחנו יודעים שמילצ'ן שילם על סיגרים ושמפנייה ב־700 אלף ש"ח לנות, האם אנחנו יודעים בוודאות שהם הגיעו לבית של מילצ'ן? אין עדות על זה, היא לא יודעת להגיד מה הגיע בפועל הביתה. מבחינת התהליך המשפטי צריך שיבוא מישהו ויעיד שזה הגיע מנקודה א' לב'".

עוד הדגיש כי "מישהו צריך להעיד שזה הגיע מהבית של מילצ'ן לידי נתניהו או שרה ושנתניהו ידע על כך. היא אפילו לא מתיימרת להעיד על זה, היא אומרת שהיא לא יודעת. היא קנתה בשביל לתת את זה, אבל היא לא יודעת מה קרה עם זה אחר כך, האם זה הגיע אליו או לא".

בתגובה לאמירותיו, ציינה ליברמן כי "אין יומרה מצד הפרקליטות להגיד שהם יודעים כמה עבר", ועו"ד פורר חידד את הטענה: "הם אומרים שבשנת 2011 הועברו סיגרים בשווי של 7,562 ש"ח בדיוק, שמפניות בסכום של 15 אלף. מישהו צריך להוכיח, אם הדס קליין אומרת 'הבאתי ומסרתי לנתניהו', מישהו צריך להוכיח את המסירה לנתניהו. זה שהיא קנתה בסכום מסוים איך זה מוכיח מה ניתן לנתניהו? נניח שהעדות של מהימה במאה אחוזים, אם עושים רשימה מה העובדות שאנחנו מוכנים להגיד שהן מוכחות, אם אני אומר על משהו שהוא מיליון ואחר כך 2 מיליון, זה לא הופך את המיליון לאמין, זה אומר שאני לא יודע מה המספר".

"אנחנו מדברים כאילו עו"ד חדד מצליח למוטט", טענה ליברמן. עו"ד פורר סירב להסכים עמה, ואמר: "צריך לעשות רשימה של עובדות שאנחנו היינו מסכימים עליהם, לדעתי היינו מגיעים לרשימה מצומצמת. לא היה איש ציבור שהורשע בארץ בעבירה של הפרת אמונים על כך שהוא קיבל מתנות מחבר".

"מההתרשמות שלי עו"ד חדד עשה עבודה מצוינת עד עכשיו"

ליברמן ביקשה לחדד את נקודתה, ואמרה כי "מילצ'ן רצה את האופציה להרים טלפון לביבי כשהוא צריך משהו". עו"ד פורר טען כי מדובר ברצון לגיטימי, והוסיף: "יש לי תחושה שיש עוד כמה אנשים שכשהם מתקשרים לנתניהו הוא עונה. הדס קליין לא יכולה להעיד על הכוונה של מילצ'ן, לא לטוב ולא לרע. לכן, אם יושבים ביושר ומנסים לרשום נקודות שאותן יודעים בוודאות, אני חושב שהמסקנה היחידה שיכולה להיות זה שהיא לא יכולה להגיד מה ניתן לנתניהו כי היא לא יודעת".

על אמירתו כי צריך לעשות רשימה של העובדות המוכחות, הסביר עו"ד פורר כי "זו רשימה מתגלגלת שתמיד אפשר לעדכן אותה. עו"ד עמית חדד חקר שלושה ימים וחצי, בכלל לגבש דעה על חקירה אחרי זמן כזה נראה לי לא רציני. מההתרשמות שלי הוא עשה עבודה מצוינת עד עכשיו. כל הרעיון של לפרש את זה כמו משחק כדורגל, זה נראה לי מונע בעיקר מפוזיציה לנסות להקטין, לפגוע, לא ממקום חיובי".

"כל הנושא של ההתייחסות האישית לסנגורים לא נראית לי. יש הבדל בין התייחסות מקצועית של אחד מעורכי הדין מצד כזה או אחר, להתייחס לאופן הפעולה המקצועי של עורך דין אחרי יומיים זה לא רציני. ההתייחסות היא לא פרסונלית. זה נראה לי ביקורת מקצועית עניינית. אותו דבר אם יש ביקורת על הסנגור זה גם נראה לי ענייני, אבל להגדיר את זה כמו להגיד 'בשקל 90' זו נראית לי ביקורת שמצביעה על מי שאומר אותה", סיכם.

עריכה: שני רומנו

20/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: נתי שוחט/פלאש90
Paris