ינון מגל ובן כספית

ביקור ח"כים אצל אסירים ביטחוניים: "מכין את הפיגוע הבא"

ניצב בדימוס שלום קעטבי, ראש הוועדה לבחינת מעמד האסירים הביטחוניים לשעבר, זעם על מתווה שר הבט"פ ויו"ר הכנסת: "זה מתדלק טרור"


כבר מספר שנים שנדמה שהאסירים הביטחוניים בבתי הכלא ברחבי הארץ, עושים, על פי עדויות מן המקום, בכלא כבשלהם. בשנת 2018, הוקמה ועדה שהמליצה למשרד לביטחון פנים לפרק את האוטונומיה של המחבלים ולערבב אסירים מארגונים שונים, אך רוב ההמלצות לא יושמו עד היום. השבוע פורסם כי נציבת שב"ס תאפשר לחברי כנסת לבקר אסירים ביטחוניים בכלא, זאת בכפוף לאישור מראש.

ניצב בדימוס שלום קעטבי, חבר תנועת הביטחוניסטים וראש הוועדה לבחינת מעמד האסירים הביטחוניים לשעבר, שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והגיב לדברים: "הקייטנה הזו צריכה להסתיים, היא לא הסתיימה עדיין, והחלטת השר שגויה והיא סותרת את החוק. ההחלטה והחוק שמסדירים את עניין ביקור אנשי הציבור בבתי הכלא, עצם ההרחבה ומתן ההיתרים הגורפים לכל חברי הכנסת יוצרים בעיות וקשיים ופוגעת באינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל". 

בהמשך, הוסיף: "אי אפשר להתעלם מהעובדה שביקור חברי הכנסת הערבים נעשה לצרכים פוליטיים ולצרכי פריימריז, זה הכל. הם מסייעים להפצת הנרטיב הפלסטיני, זו במה לאסירים וזה מתדלק טרור, זה פוגע במדינת ישראל. לדעתי, זה מכין את הפיגוע הבא. אני מדבר על אסירים ביטחוניים כי הם לא אסירים רגילים מבחינה ביטחונית". 

עריכה: מיכל קדוש 

27/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כלא גלבוע. למצולם אין קשר לנאמר
כלא גלבוע. למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: פלאש90
Paris