אודי סגל וענת דוידוב

"הוא קפץ מהמיטה לאש, ומהאש לחלון"

אביאל בן ה־11 נכווה קשה כתוצאה מהתלקחות של סוללת אופניים שהייתה בחדרו • אחותו דניאלה סיפרה: "בד"כ הוא לא מכניס את האופניים לתוך הבית"


בזמן שאביאל דבוש בן ה־11 ישן בחדרו כמדי לילה, התלקחה סוללת האופניים אותה הטעין. כתוצאה מכך נפצע אביאל באורח קשה וברגעים אלו הוא מורדם בבית החולים. גולן יוכפז וענת דוידוב שוחחו עם אחותו דניאלה דבוש אשר שיתפה בתחושות הקשות.

בפתח השיחה, סיפרה דבוש כי אחיה עדיין מורדם ומצבו "עדיין קשה אבל יציב. אנחנו מתפללים, מחזיקים מעמד". עוד הדגישה: "בדרך כלל הם לא מכניסים את זה הבייתה, יש להם מקום לשים את זה מחוץ לבית במרפסת. הם לא מכניסים את זה לחדרים, אנחנו מודעים לסיכון. חד פעמי הם הכניסו את זה וקרה מה שקרה. זה לא פעם ראשונה שזה קורה, גם אביאל ידע, אבל ילדים לא לוקחים את זה ברצינות. זה בדיוק המסר שחשוב לנו להעביר - שילדים יקחו את זה ברצינות. אחי בן ה־16 פרסם פוסט להעיף את הבטריות".

בעקבות כך שסוללת האופניים הייתה שייכת לאחיו הגדול של אביאל, תהו צמד המגישים כיצד הוא מתמודד עם מצבו של אחיו הצעיר, ודניאלה שיתפה: "קשה לו מאוד. כולם בחרדות, עם טראומות, לא יכולים לישון בלילות, חושבים עליו, נזכרים במצב הזה. אמא שלי ואחותי משכו אותו מהחדר, התמונות לא יוצאות להן מהראש".

על רגעי החילוץ של אביאל, אמרה: "יש חלון קטן, ומשכו אותו פשוט. הוא קפץ מהמיטה אל תוך האש ומהאש אל החלון. העירו אותו, אמרו לו 'תעבור לחלון', וזה היה דרך האש".

"אביאל מקבל טיפולים - מתפללים שיהיה לו שיקול קל"

"הוא מקבל טיפולים, טיפול באמת נדיר, הכי טוב שאפשר" הודתה דניאלה, "מטפלים בו, מנקים לו את הכוויות, מטפלים בו בצורה הכי טובה שאפשר. עשו לו אתמול ניתוח שיהיה לו יותר קל לנשום דרך קנה הנשימה. מתפללים לטוב שיהיה לו שיקום קל. שמעתי בחדשות שרק השנה איזה 6 ילדים לא עלינו מתו מזה, וקרו יותר מ־200 שריפות בבתים".

עריכה: שני רומנו

03/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הבית שעלה באש בנתניה; בתמונה הקטנה: אביאל דבוש
הבית שעלה באש בנתניה; בתמונה הקטנה: אביאל דבוש  |  צילומים: כבאות והצלה, מתוך הרשתות החברתיות
Paris