איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"חלונות התנפצו, אריחים עפו - לא מודעים לכל הנזק"

ריבי קמינצקי, שביתה ספג רקטה באזור חבל אשכול, שיחזרה: "רצנו לממ"ד ומטח של טילים הגיע ליישוב שלנו - לא קלטתי שזה פגע לי בבית"


מטח הרקטות לאזור דרום הארץ ויישובי עוטף עזה נמשך גם היום, זה היום השלישי למבצע עלות השחר מול הג'יהאד האסלאמי. ענת דוידוב שוחחה ב־103fm עם ריבי קמינצקי, שביתה ספג רקטה באזור חבל אשכול, אשר שיתפה ברגעים בהם הבינה שהפגיעת הרקטה קרובה משחשבה.

"ישנו בממ"ד בלילה, יצאנו ופתאום שמענו נפילה של טיל ביישוב ליד, ואז באפליקציה צבע אדום", שיחזרה קמינצקי בפתח השיחה. "רצנו לממ"ד ומטח של טילים הגיע ליישוב שלנו. אני עוד לא קלטתי שזה פגע לי בבית אבל שכן בא אלינו ואמר שהוא חושב שזה פגע אצלנו, הוא רצה לראות אם אנחנו בסדר. שמענו סרייה של בומים מאוד חזקים וקרובים לבית".

עד לפני כחמש וחצי שנים התגוררו ריבי ובן זוגה בטקסס שבארה"ב, אך השניים החליטו לחזור ארצה היישר לאזור הדרום. "אזור מקסים, אנשים מקסימים, בימים השקטים מאוד כייף לגור פה. יש שקט, המון אנשים נחמדים ומקסימים, ואנחנו מאוד אוהבים לגור פה", הבהירה.

עוד שיתפה קמינצקי כי הם ידעו מראש על הסכנות שכלולות במעבר: "גם כשגרתי בארה"ב הייתי בארץ בצוק איתן, אמנם גרתי במרכז, אבל אנחנו מכירים את הנושא. שנינו היינו בצבא ועברנו מלחמות, זה לא כל כך הפחיד אותנו וגם עכשיו אנחנו לא היסטריים בעניין הזה. לא ציפינו שיפגע לנו טיל בבית אמנם, אנחנו מאוד מקפידים על ההנחיות אבל בלי היסטריה. אין לי ילדים קטנים".

"אנחנו כרגע נשארים בבית"

"הייתה פגיעה ישירה בבית בקיר החיצוני של הבית. זה הוריד חלק יפה מהקיר, פגע באזור של מרכז המים של הבית, לא גרם לנזק. יש לנו מים בבית. בתוך הבית חלונות התנפצו, אריחים עפו, אנחנו לא מודעים לכל הנזק, לאט לאט מגלים עוד דברים אבל הבית כרגע שמיש. אנחנו כרגע נשארים בבית, יכולים לגור", סיפרה.

על ההתנהלות מרגע פגיעת הרקטה בביתה, אמרה: "אנחנו גם לא כל כך מתמצאים בעניין אבל מאוד עוזרים לנו מהיישוב, כל בעלי התפקידים. עברנו כולנו כל כך הרבה מלחמות, אנחנו כבר קולים, לא נכנסים לחרדות מדברים כאלה".

עריכה: שני רומנו

07/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: נתי שוחט/פלאש90
Paris