רון קופמן ואריה אלדד

"ישראל צריכה להמשיך בפעולות חשאיות נגד איראן"

ראש המוסד לשעבר אלוף (מיל') דני יתום על ההתקרבות להסכם גרעין • על מינוי 2 בכירות למוסד: "גאה בלוחמות המוסד שעושות עבודה מצוינת"


בהודעה שעלתה אתמול (ה') לכותרות, פורסם כי במוסד נרשמה החלטה תקדימית למדי, זאת בדבר מינוי שתי נשים לתפקידים בכירים, שאחת תהיה המקבילה לראש אמ"ן והשנייה תשמש כראש מערכת איראן, העומדת בתקופה האחרונה לפני מה שנראה כמו הסכם גרעין מתגבש. ראש המוסד לשעבר אלוף (מיל') דני יתום התייחס לדברים, ובהמשך ביקש להגיב על ההתקדמות אל עבר הסכם הגרעין.

בפתח הריאיון הדגיש ראש המוסד לשעבר כי המינוי אינו קשור למגדר, אלא ליכולת. לדבריו, עלינו לזכור שמזה שנים המוסד דאג לשלב נשים בתפקידים בכירים ומבצעיים. "הבנייה של כוח האדם במוסד והתקדמות הלוחמות והלוחמים מקנה גם לנשים וגם לגברים את היכולת להתמודד על תפקידים בכירים כי מדובר באנשים שבאו מהשטח". כשנשאל האם לוחמות מוסד יוצאות למבצעים מורכבים כמו גברים אמר שאין הבדל כלל. "בסך הכל מדובר בחבורה מאוד איכותית ומיוחדת יוצאת למבצע, ואף אחד לא סופר כמה גברים וכמה נשים יש בכל מבצע".

על הסוגיה האיראנית, אמר יתום: "אנחנו לא לבד לדעתי. כשהאמריקנים והאירופאים הולכים להסכם בכל מחיר עדיין לא נשארנו לבד. יש הצהרות חד משמעיות של מנהיגים בעולם שלא יאפשר לאיראן להשיג פצצה. אנחנו נצטרך להמשיך ולפעול גם דיפלומטית, גם חשאית וגם פומבית", הסביר. 

לסיום ביקש להדגיש כי "ישראל צריכה לעשות כל מה שביכולתה כדי למנוע מאיראן להשיג פצצה, גם אם משמעות העניין היא סדרה של פעולות".

עריכה: עדן בן ארי 

19/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני יתום
דני יתום  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris