זהבי עצבני
עם נתן זהבי

זהבי על העובדים הזרים: "זה לא אומר שהם לא בני אדם"

זהבי פתח את התוכנית והתקומם על ההתנהלות מול הנערה האוטיסטית מהפיליפינים, שרצו לגרש מישראל: "חוסר אנושיות ברמה שמעוררת שאת נפש"


כמדי יום שני בשעה 12:00 בדיוק, שב נתן זהבי, עצבני מתמיד, אל עמדת השידור ואולפן 103fm, ושוחח עם מאזיניו על כל הנושאים העדכניים בזירה המדינית והפוליטית מן העת האחרונה. בפתח דבריו התייחס השדרן לאירועי האלימות והגזענות ברחבי הארץ. לדבריו, תופעות אלו הפכו להיות יומיומיות. "הגזענות והאלימות חוגגות בארץ היהודים". 

בהמשך התייחס זהבי לסיפורה של נערה פיליפינית אוטיסטית, שהמדינה מתכננת לגרש. "פתחתי פה לא קטן על רה"מ יאיר לפיד, בגלל שהוא מכיר את הסיפור הזה מהבית. הסיפור הזה מזעזע ומזכיר נשכחות", הדגיש, " הם רוצים לגרש אותה לארץ שהיא לא מדברת בשפתה, היא תרד מהמטוס ואף אחד לא מחכה לה שם. זה חוסר אנושיות ברמה שמעוררת שאת נפש". 

זהבי ביקש לשים דגש למצבם של ילדי הפועלים הזרים בישראל, והדגיש: "אין להם שום אשמה, הם לא עברו על שום חוק. הם גדלו פה ורוצים לשרת בצבא, הם דבר ראשון בני אדם. זה שהם לא יהודים זה לא אומר שהם לא בני אדם. בישראל, חייב להיות יחס אנושי אחר מכל מקום בעולם". 

לסיום, השדרן רצה לגעת בנושא הבטיחות באתרי הבנייה, ואמר: "מישהו צריך לקחת סוף סוף אחריות, ולשים קץ בהפקרות באתרי הבנייה. אני לא זוכר שראיתי מנהל אתר בנייה עם אזיקים הולך לבית הסוהר בעקבות רשלנות. לא יכול להיות שבני אדם ימותו ככה על הדרך", סיכם השדרן. 

22/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נתן זהבי, זהבי עצבני
נתן זהבי, זהבי עצבני  |  צילום: 103fm
Paris