גיא פלג

"לנתניהו אין קווים אדומים - נכונות לחסל כל מוסד"

פלג תקף בחריפות את הליכוד נוכח תגובתם למכתבי האזהרה: "מי שרצה עוד הוכחה לסכנה שגלומה בנתניהו קיבל אותה אמש שוב - אפס ממלכתיות, אפס גבולות"


כמדי רביעי בשעה 12:00 בדיוק, שב גיא פלג לאולפן השידור ועמדת המיקרופון על מנת לשוחח עם מאזינים על הנושאים הבוערים בסדר היום. אך הפעם, הגיע פלג עם ביקורת חריפה כלפי התנהלות הליכוד מרגע שליחת מכתבי האזהרה על ידי ועדת החקירה הממלכתית לאסון הר מירון

"מי שרצה הוכחה, עוד הוכחה, לסכנה שגלומה בבנימין נתניהו קיבל אותה אמש", הכריז פלג בפתח דבריו. "שוב אפס ממלכתיות, אפס גבולות. אין גבולות, אין קווים אדומים, נכונות לחסל כל מוסד ובלבד שנתניהו יצליח לחלץ את עצמו ממשפט, אישום, מדו"ח חמור".

עוד שיתף כי "בראש הוועדה החוקרת את אסון מירון, בראשה עמדה מי שהייתה נשיאת בית המשפט העליון, כבוד השופטת מרים נאור ז"ל. נזכיר שבעלה של נאור, היה איש חירות, מונה על ידי מנחם בגין להיות מזכיר הממשלה, איש סודו, אולי רמז לדעותיה של נשיאת העליות לשעבר שעמדה בראש הוועדה. מי שהחליפה אותה היא נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב בדימוס, אישה דתייה, שופטת מוערכת, לא דבק בה רבב, לא בה, לא בפסיקותיה, להפך".

"לצידה בוועדה הזו חבר בוועדה האלוף במילואים שלמה ינאי, גיבור ישראל. תקראו את אירועי הקרב ההירואי ואיך פעל שם האלוף במילואים ינאי. כל פקודיו מלאי שבחים. לא בכדי פנה אליו אותו נתניהו כדי שיעמוד בראשות המוסד. חבר נוסף בוועדה הוא הרב מרדכי קרליץ', נחשב חבר אפילו קרוב של נתניהו", הוסיף.

"הכוונה של נתניהו - לגרום לחברי הוועדה להידחק אל הפינה"

מכלול אמירותיו הובילו את המגיש לטעון כי "אולי הדברים האלה משיגים בכלל את הכוונה של נתניהו - לגרום לחברי הוועדה להידחק אל הפינה. הרי מיד אחרי שנשלחו מכתבי האזהרה שלח יועץ התקשורת של נתניהו בשם תגובת הליכוד את התגובה המשתלחת. זאת עוד דוגמה למי שמבקש לחזור לכסא ראש הממשלה, תוך שהוא מתמודד עם אישומים חמורים, עם קביעותיה של ועדה שהסבירה וקבעה, אמנם רק בצורה של מכתב אזהרה הדברים עוד יכולים להשתנות, שיש לנתניהו אחריות כבדה לאסון שבו כזכור קיפחו את חייהם 45 גברים, נערים וילדים".

31/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג
Paris