אודי סגל וענת דוידוב

"מבינה את הצד של השוטרים, לא אמרתי שאנו מלאכים"

רותם (שם בדוי), שהשתתפה במסיבה שפוזרה ע"י שוטרים, הביאה את גרסתם לאירוע: "אחד השוטרים הרביץ למישהי שלא עשתה כלום" • רפ"ק יחיאל גבאי הגיב


מסיבת טבע שנערכה שלשום (ש') באזור הכנרת נקטעה באיבה כשמספר שוטרים נכנסו, פינו את החוגגים, ואחד מהם אף ירה באוויר. בתגובה, השליכו המבלים אבנים וכיסאות לכיוונם. רותם (שם בדוי) שהשתתפה במסיבה, שוחחה על כך עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm.

"המסיבה התחילה בין השעה 12 בלילה עד השעה 14:00 שהיא הייתה אמורה להיות. הגענו עם הסעה מסודרת מכיוון תל אביב, באנו ממש בשביל המסיבה הזאת בטבריה", אמרה רותם (שם בדוי) בתגובה לטענת המשטרה, כי המסיבה הייתה לא חוקית. "אף אחד לא הסתיר את המסיבה הזאת", אמרה רותם.

לדבריה, "המסיבה התקיימה באישור, זו גם לא מסיבה ראשונה שהם עושים. אנחנו מכירים את ההפקה. פשוט הזיה. בסביבות השעה 3:30, רחבת הריקודים התחילה להתמלא, הגיעו די ג'ייאים שהם מאוד מכובדים, הם לא עושים שטויות, לא נכנסים למסיבות לא מאושרות, הם גם לא ייקחו על עצמם את הסיכון הזה".

עוד אמרה: "המשטרה הגיעה כמה פעמים באמצע הלילה, ניסו כמה פעמים להפסיק את המוזיקה באמצע הלילה והמשיכו. הם לא עצרו אף אחד, לא הפריעו לאף אחד, ככה שהמסיבה המשיכה עד השעה 9:00 בבוקר. ב־9:00, המשטרה פשוט החליטה שהיא נכנסת למסיבה ומפסיקה לנו את המוזיקה".

עם זאת, הדגישה: "אני מבינה את הצד של השוטרים. לא אמרתי שאנחנו מלאכים, אבל יש טיפה אנושיות. השוטרים האלה נכנסו ופשוט התחילו חיפוש על אנשים בלי עילה, בלי כלום. מצאו מישהו שעישן פייסל. עכשיו, לפי החוק, זה קנס, זה לא מעצר, ופשוט עצרו אותו בחוזקה. הוא התנגד למעצר, כי מבחינת החוק, הוא לא אמור להיות עצור".

וזה בעצם גרם להתלהטות הזאת?
"לפני זה, אחד השוטרים הרביץ למישהי שלא עשתה לו כלום. הוא פשוט תפס אותה מהיד והוריד אותה למטה, ושם התחילה התקהלות".

לטענתה, "הייתי במסיבות שהתפוצצו, אבל בחיים לא הגענו למצב כזה, בגלל זה אנחנו פשוט בהלם".

בהמשך הצטרף לשיחה רפ"ק יחיאל גבאי, קצין אגם במשטרת טבריה, והגיב: "אלו שוטרים שלי. חשוב להגיד שתחילתו של האירוע, בסביבות השעה 19:00 לערך, כאשר אזרח התקשר למוקד 100 ודיווח שהוא אסף את הבת שלו ממסיבה שהיא לא חוקית. ניידת סיור של התחנה נתנה מענה ראשוני לאירוע, הגיעה והבחינה במאות אנשים בשטח פתוח. כמובן שהאירוע הזה לא קיבל את אישור המשטרה. האירוע הזה לא היה ברישיון".

לדבריו, "חשוב להגיד שבהגעה של הניידת בקריאה הראשונה לאירוע, התחילה איזושהי היוועצות. הייתה שם חברת אבטחה, מכירת אלכוהול, היו שם קטינים ובגירים שהיו עם צימוד על הידיים, הייתה שם אפילו אבטחה רפואית. האירוע היה מאורגן, אבל הוא לא קיבל את אישור משטרת ישראל".

למה לא סגרתם את האירוע בצורה מסודרת מיד?
"ביצענו מספר התייעצויות, שבסופן החלטנו לאגד כוח ופשוט לסיים את המסיבה".

היריות באוויר, זה היה דבר שהתבקש?
"היה ירי באוויר של כדור בודד, כי אותו שוטר הרגיש סכנת חיים, גם לחייו וגם לחיי השוטרים שהיו איתו. אנחנו, מיום שישי האחרון, עושים כמה וכמה פעולות שבסופן אנחנו נסגור מעגל עם כלל המעורבים באירועים. כבר יצאנו למבצע מעצרים, עצרנו הלילה (בין שבת לראשון) כבר 5".

מה עם המארגנים?
"ביום שישי האחרון, הם עוכבו לתחנה, נחקרו ושוחררו בתנאים. בגזרת תחנת טבריה, היו המון אירועים תחת כיפת השמיים, חשוב מאוד שכל אירוע שכזה יובא לידיעת המשטרה ויקבל את אישורה".

עריכה: אמיתי דואק

04/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: דרור גרטי/פלאש90
Paris