בן כספית ואריה אלדד

הצד האפל של תביעות הרשלנות הרפואית

חשיפה מטלטלת: שמומחים רפואיים מספקים חוות דעת כוזבות כדי לחסוך לחברות הביטוח מיליונים • העיתונאי עמרי מניב ('חדשות 12') שיתף בכל הפרטים


עורכת הדין ל', שעובדת מטעם חברות הביטוח בתיקי רשלנות רפואית, חשפה כי מומחים רפואיים מספקים חוות דעת כוזבות כדי לחסוך לחברות הביטוח מיליונים. בשיחה עם אריה אלדד ובן כספית ב־103fm, העיתונאי עמרי מניב ('חדשות 12') שיתף בכל הפרטים המטלטלים. 

פרופ' יריב יוגב, מסר בתגובה: "הכתבה משקפת חוסר הבנה בסיסי של הנושא. חלק מתפקידי הוא לקיים דו שיח עם הנתבעים לפני הגשת חוות הדעת הסופית, במסגרתה מועלות נקודות במחלוקת הנוגעות למקרה הרפואי. באשר ליולדת ר' כתבתי כי אין להתפשר בתיק, ובכלל המקרים שהצגתם - אין סתירות בין חוות הדעת שהגשתי לנקודות שהועלו על ידי בשיח הפנימי".

פרופ' רון גונן, מסר בתגובה: "אני כותב חוות דעת רק בתיקים בהם אני סבור שלא הייתה רשלנות רפואית. אני כותב חוות דעת אחת בלבד, כל הכתוב בה אמת, ואיני כותב חוות דעת "מאחורי הקלעים", דבר שאינו קיים. הציטוטים שהצגתם הם מתוך מסמך משפטי לגיטימי המכונה "הערכת סיכון" שנכתב ע"י עורכי הדין וללא מעורבות שלי, ומשמש אותם להחליט כיצד לנהל את התיק".

משרד הבריאות, מסר בתגובה: "ככלל, המקום לברר סוגיה הנוגעת לעדות מומחה במסגרת הליך משפטי - הוא בית המשפט הדן בתביעה. אחריותו של כל מומחה מקצועי, היא להגיש לבית משפט רק חוות דעת שהוא עומד מאחורי האמור בה, מבחינה מקצועית".

18/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris