בן כספית ואריה אלדד

אימא על נכות בתה: "אחוזי הנכות שלה מוגדרים כטראומה"

גל לוי, אימא לפעוטה מגן סיגל בחולון, על המורות המורשעות בעבירות התעללות: "הנזקים הם נזקים משפחתיים - המשפחה לא אותה משפחה מרגע קבלת הידיעה"


הפרקליטות דרשה להטיל בין 10 ל־15 שנים עבור אורטל בנימין ובין 7 ל־10 שנים עבור רינת ינקו, הסייעות מגן סיגל חולון, המורשעות בעבירות התעללות בקטין - כולל התעללות נפשית ותקיפה של 26 פעוטות מהגן. אריה אלדד ובן כספית שוחחו עם גל לוי, אמא לפעוטה מגן סיגל בחולון, אשר השמיעה את זעקתם של ההורים לילידם הנפגעים. 

"שום עונש לא יספק אותנו, מאחר והילדים שלנו ואנחנו מממשיכים להתמודד יום יום עם מה שהן עשו", הדגישה לוי בפתח השיחה. "המעשים שלהן אכזריים מנשוא, אין עונש שאני יכולה להגיד שהוא ראוי. אבל עם זאת, אנחנו שמחים שהפרקליטות ביקשה מתחם ענישה, בעצם הוא הולם את המעשים שלהן במגמת ההחמרת הענישה שפועלת היום. אנחנו מקווים שבית המשפט יקבע את העונש שהמדינה מבקשת וכך נוכל להעביר מסר ברור לכל מתעללת שתעז לפגוע בילדים".

לדבריה, "הילדים שלנו סוחבים השלכות, מעבר למה שקרה. הטראומה צפה אחרי המקרים, הילדים מבינים שהם היום במקום בטוח אז מתחילים לצוף החרדות, הפחדים, להיות הפרעות אכילה, התנהגות, שינה. יש ילדים מוכרים עם פוסט טראומה ונכות לצמיתות, יש נסיגות התפתחותיות".

"זה משפיע עד היום על האמון שלנו באנשים, על הביטחון שלנו"

בהמשך, שיתפה לוי על בתה שמוגדרת כנכה מאז ההתעללות שעברה: "הנכות מוכרת בביטוח לאומי, היא קיבלה אבחנה מפסיכולוגית מוסמכת לילדים שבעצם כל אחוזי הנכות שלה מוגדרים כטראומה, פוסט טראומה. אי אפשר לסלוח. אתה סוחב עובר 9 חודשים בבטן, כל כך מצפה לו ואתה עוטף אותו ברגע שהוא יוצא לעולם, מפתח אותו, דואג לו, ובעצם אתה עושה הכול שהוא יהיה בחממה הזאת שאפשר לגדול לתוך מקום של חום, אהבה, חמלה. אתה מגיש אותו בבוקר כי אתה צריך ללכת לעבודה, אתה מגיש אותו למקום שאתה בוטח, אחרי שאתה עושה את הסקרים, והכול הצגה".

"הנזקים הם נזקים משפחתיים לגמרי. האחים סופגים מהנזק, המשפחה היא לא אותה משפחה מרגע שאתה מקבל את הידיעה הזו. אני ובעלי כל אחד קיבלנו את זה למקום אחר. זה משפיע. זה משפיע עד היום, על האמון שלנו באנשים, על הביטחון שלנו", סיכמה.

עריכה: שני רומנו

18/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris