גיא פלג

"הדס קליין בחרה בחירה אמיצה - לשתף פעולה"

פלג על עדותה האחרונה של קליין ותגובתה להתקפות נגדה: "האם אנו רוצים שכך העדים ירדו מהדוכן? האם זאת הדרך שבה אנו מבקשים שהם ימלאו את חובתם?"


כמדי יום רביעי בשעה 12:00 בדיוק, שב גיא פלג אל עמדת המיקרופון ואולפן השידור, ומשוחח עם מאזיניו על כל העניינים הבוערים שעל סדר היום המדיני והפוליטי. בפתח התוכנית, התייחס המגיש ליום האחרון לעדותה של עדת המדינה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר - בנימין נתניהו. 

לדבריו של פלג, "עזבו לרגע את העמדה הפוליטית - ימין או שמאל, כן ביבי או לא ביבי. תהיו איתי רגע. כולנו רוצים לחיות בחברה נקייה משחיתות ואלימות. כולם מבינים שאי אפשר להילחם בפשיעה בלי שיתוף הפעולה של הציבור. לא פעם המדינה מגייסת עדי מדינה כדי להילחם בפשיעה הקשה או בשחיתות השלטונית, כלומר היא משלמת לעבריין או בכסף או בחירותו כדי שהוא יעיד כנגד שותפיו לעבירה". 

בהמשך עוד טען כי "עכשיו תחשבו על הדס קליין, אזרחית מהיישוב, חיה חיים שלווים, עובדת מוערכת, טיפחה יחסי קרבה עם הבוס שלה, אם לבנות, חיים נהדרים - ואז היא נקראת למשטרה. היא מבינה היטב את משמעות עדותה, מבינה שהטלפון שקיבלה מהמשטרה שינה את חייה לבלי היכר, ערער את עולמה ועוד יערער".

עוד אמר: "ברור שהייתה כאן דילמה - מה לומר, מה לספר, מה יהיה, מה הגון, מהי נאמנות לבוס הישיר שהוא כמו משפחה. היא בחרה בחירה אמיצה, לשתף פעולה. היא לא קיבלה הנחה, לא קיבלה שקל או טובת הנאה, אבל חייה השתנו לתמיד. יש מי שמתייחס אליה בחוסר כבוד, מעליל עליה, צולבים אותה, מרימים עליה את הקול". 

פלג המשיך וסיפר: "היום היא סיימה את עדותה במשפט נתניהו. בצאתה מהדיון, אמרה ליובל אראל מ־'N12' את המשפטים המצמררים האלה - 'גיליתי את הפנים היפות של עם ישראל, אבל גם את הפנים האכזריות של קומץ אלים. עשיתי את זה למען ההורים שלי, למען הילדים שלי'".

הוא סיכם: "אני שואל אתכם, האם ככה אנחנו רוצים שעדים ירדו מהדוכן? האם זאת הדרך שבה אנו מבקשים שעדים שממלאים את חובתם האזרחית יעברו. תחשבו על זה".

עריכה: דוד זבולוני

21/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג
Paris