בן כספית ואריה אלדד

"הילד לא ירד לישראל מהידיים, ולא הפסיק לחייך"

דני לימור, איש מוסד לשעבר שהשתתף במבצע הפשיטה על מתחם כת לב טהור במקסיקו: "הם מכריחים לחתן זוגות בגיל 13, ומעבירים את התינוקות לזוגות אחרים"


במבצע מיוחד של יחידה שמורכבת מאנשי מוסד לשעבר ומספר עורכי דין, נעשתה פשיטה על כת 'לב טהור' שנמצאת במקסיקו: על פי המובא בפרשה, עורכי הדין בנו תיק נגד מנהיג הכת על פי החוק המקסיקני שקשור לכאורה בהתעללות בילדים, ולשופט לא נותרה ברירה להראות על ביצוע הפשיטה שנעשתה על ידי משטרת מקסיקו שמנתה 80 שוטרים ושוטרות, רובן נשים על מנת להשתלט על הדמויות בכת.

דני לימור, איש מוסד לשעבר שהשתתף במבצע המורכב שהוביל לפשיטה על המקום, סיפר על הכת ועל המראות שנגלו אל הכוחות. לדבריו, "אנשי הכת היו 26, מתוכם שני מנהגים שהם עצורים לקראת הבאתם בפני שופט והאשמתם בכל הפשעים שביצעו שהם חלק מההנהגה של כל הכת הזאת. חוץ מהם, הכת מורכבת מהרבה מאוד נשים וילדים, נערים ונערות מגיל שנתיים עד גיל 18, שהם אלה שנולדו וגדלו בכת. עם הנשים יש גם כאלה שהן חברות בלב ובנפש בכת הזו. כלומר, אפשר להגיד שעברו שטיפת מוח ושהן תחת השפעה, או אפשר להגיד שככה הן בחרו".

בהמשך, עוד סיפר: "הצוות שלנו מורכב כולו ממתנדבים - אנשי מוסד לשעבר, אחד קצין בכיר במשטרה וגם שני עורכי דין. כולם עשו עבודה מדהימה. עורכי הדין אספו את כל החומר, את כל העדויות, כדי שהתיק שהם הכינו ישמש כתשתית ויאפשר לנו לפעול על פי החוק המקסיקני שהוא רגיש מאוד לנושאים אלה של התעללות בילדים וסחר בנשים. התיק היה בנוי כל כך טוב שהשוטר לא נותרה לו ברירה".

עוד הבהיר: "קשה להאמין שהחבר'ה האלה מעיזים לקרוא לעצמם יהודים. כל מנהגי היהדות האורתודוקסית היו צריכים שנים אחורה להוציא אותם מכלל ישראל, אבל את שפינוזה הוציאו יותר בקלות. אלה אנשים שהולכים לפי ספר שכתב איזשהו אדמו"ר, ששאר האדמו"רים האמיתיים צריכים להתבייש בכך שהוא קורא לעצמו אדמו"ר. אז אלה אנשים שקמים בבוקר ולא לומדים תורה כפי שאנו מכירים, אלא אך ורק את הספר הזה שהוא כתב ובו תפיסות עולם הזויות על מהי באמת יהדות". על הרגע שבו הילד פגש את האבא, אמר: "אני לא נכחתי ברגע הפגישה, אבל שמעתי שהילד לא ירד מהידיים של האבא ושניהם לא הפסיקו לחייך לרגע. כלומר, לא היה לו קשה להיפרד מהאמא".

עריכה: דוד זבולוני 

28/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל עמיר
ישראל עמיר  |  צילום מסך קשת 12
Paris