ניסים משעל וטל שלו

"עבר עלינו לילה סוער, זה בהחלט אירוע דרמטי"

מנהלת ביה"ח שניידר ד"ר אפרת ברון־הרלב על השריפה שפרצה הלילה במחלקת האשפוז: "ברגעים הראשונים הייתה בהלה גדולה - לא הפסקנו שום פעילות"


דליקה פרצה הלילה (ה') במחלקת האשפוז בבית החולים שניידר לילדים בפתח תקווה, וחרף הדאגה הרבה מצד ההורים והצוות הרפואי, לא היו נפגעים בתקרית. ד"ר אפרת ברון־הרלב, מנהלת בית החולים, סיפרה על האירוע הלא פשוט עבור הצוות, הילדים וההורים כאחד.

תחילה מיהרה ד"ר ברון־הרלב להבהיר כי "עכשיו הכול בסדר, עבר עלינו לילה בהחלט סוער. לא נגרם נזק רפואי לאף ילד, הורה או צוות שלנו לשמחתי הרבה, אבל בהחלט אירוע מאוד דרמטי של שריפה במחלקת ניתוחי חזה ולב אצלנו. עזרה מאוד גדולה ותושייה מאוד מקצועית גם של הצוות שלנו וגם של משטרה, כיבוי אש שהגיעו מהר מאוד. כיבו את השריפה, פינו את העשן המאוד סמיך ואנחנו פנינו את הילדים לאזורים אחרים בבית החולים והגענו לבוקר קצת יותר רגועים".

"ממה שהבנתי מהכבאים זה כנראה איזשהו קצר חשמלי בתקרה של כל המחלקה, וזה כמובן הצית את התקרה והמשיך קצת משם עם הרבה מאוד עשן במחלקה. עיקר העניין היה העשן", אמרה, והוסיפה: "תמיד שריפה או כל אירוע חירום הוא מאוד דרמטי בכל מקום, בטח במצב שבו מעורבים ילדים ומראש ילדים חולים והורים מודאגים מאוד. אנחנו עובדים בצורה מקבילה שהיא קודם כל לטפל באירוע החירום עצמו ובמקביל הייתה אחות שגם התקשרה להורים שלא היו בבית החולים כדי לעדכן אותם, וגם את ההורים שהיו ביחד עם הילדים את מי שיכול להתפנות ברגל או על הידיים פנינו החוצה".

עוד הסבירה מנהלת בית החולים שניידר כי "אין ספק שברגעים הראשונים זו בהלה מאוד גדולה, אבל מכיוון שאני מתרגלים את הסיטואציות האלה והצוות שלנו, לשמחתי עוד לא קרה לנו אירוע כ זה, אבל צוות שמאוד מיומן בתרגולים כאלה ואחרים, וגם מיומן בלהרגיע הורים. היה לחץ גדול אבל הוא נמשך דקות בודדות עד שהיה ברור לכולם שהילדים בסדר, נמצאים תחת השגחה, טיפול ובשליטה מלאה".

"משערים שנוכל להחזיר פיזית את המחלקה לתפקוד תוך כמה ימים"

בהמשך השיחה, שיחזרה ד"ר ברון־הרלב את התגלגלות הדברים מהרגע בו הבחין הצוות בעשן ועד שכלל הגורמים הגיעו לזירה על מנת לסייע. כמו כן, באשר לשאלה מתי יחזרו לשגרה, הדגישה: "למעשה חזרנו לשגרה, שגרה טיפה שונה אבל חזרנו. לא הפסקנו שום פעילות, גם שירות האשפוזי וחדרי הניתוח שלנו פועלים באופן מלא. תוך כדי זה יש המון צוותים אחזקה, ניקיון, ביטחון בתוך בית החולים וגם מחות לבית החולים, עם הרבה תמיכה גם של ההנהלה הראשית שלנו. אנחנו מקווים ומשערים שנוכל להחזיר פיזית את המחלקה לתפקוד תוך ימים אבל אנחנו מתפקדים באופן מלא".

"מתי תשלימי שעות שינה?", תהה גיא פלג, ואילו ד"ר ברון־הרלב השיבה בחיוך: "זה שטויות, אנחנו רגילים לזה. שעות שינה זה לחלשים".

עריכה: שני רומנו

29/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל
ניסים משעל  |  צילום: 103fm
Paris