איפה הכסף
עם ענת דוידוב

אילון מאסק חשף: 'אופטימוס'

פרופ' גורן גורדון, ראש מעבדת סקרנות במחלקה להנדסת תעשייה של אונ' תל אביב: "במקום שישנו את הסביבה שתתאים לרובוט, הוא יראה כמו בן אדם"


מייסד ומנכ"ל טסלה אילון מאסק חשף בלילה שבין שישי לשבת אב טיפוס של רובוט בשם 'אופטימוס'. פרופ' גורן גורדון, ראש מעבדת סקרנות המחלקה להנדסת תעשייה באוניברסיטת תל אביב, שוחח על כך עם ליאת רון ואריה מליניאק, והתייחס לחשיפה המרגשת בתחום. 

בפתח השיחה, הסביר פרופ' גורדון אודות מעבדת הסקרנות: "אנחנו חוקרים סקרנות, גם מפתחים אלגוריתמים של סקרנות, שרובוטים יהיו סקרנים ויחקרו את הסביבה שלהם, וגם משתמשים כדי להבין סקרנות של אנשים, ומפתחים כלים למדידה של סקרנות של אנשים וילדים - בינה מלאכותית".

באשר לרובוט של אילון מאסק, סיפר כי "זה בעצם רובוט שהוא יכול לעשות הכול. אילון מאסק לא מכוון לבתים שלנו, יותר למפעלים ולמשרדים, שבהם רובוטים יוכלו להשתלב איפה שנמצאים אנשים. הם יוכלו לקחת חבילות, לפתוח דברים, לעשות המון פעולות שמאוד משמעממות או מסוכנות. המטרה היא לעשות פעולות שחוזרות על עצמן כל הזמן. הרובוט נועד גם להיראות כמו בן אדם, מכיוון שהרובוט נמצא בסביבה שבה נמצאים אנשים הוא צריך להיות בגובה שלהם, כי זה הגובה של הדלתות, אם לא יהיו לו ידיים הוא לא ידע לפתוח דלתות. במקום לשנות את כל הסביבה לרובוט, מתאימים את הרובוט שיראה כמו בן אדם".

"דברים מאוד מתפתחים. הדבר הכי קשה שהיה לו זה ללכת, הוא יודע לקפוץ, לזהות, ללכת עם דברים ביד בסביבה אנושית זאת עדיין בעיה מאוד קשה", סיכם.

עריכה: שני רומנו

02/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רובוט
רובוט  |  צילום: יהב גמליאל/פלאש90
Paris