ניסים משעל וטל שלו

"אין כזה דבר טרור נגד חיילים, זאת צביעות"

ח"כ עופר כסיף על דברי ח"כ תומא סלימאן, שכינתה את פעילי גוב האריות שנהרגו 'שהידים': "זה לחלוטין נכון" • כינה את צמד המגישים: "תועמלנים קטנים"


השבוע (ג') התייחסה חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן למבצע הצבאי בשכם נגד פעילי 'גוב האריות', לדבריה: "שכם נפרדת מהשהידים שלה, היום העם שלנו הפלסטיני נפרד מהשהידים שלו". בצעד שנוי במחלוקת החליט חבר הכנסת ד"ר עופר כסיף לתמוך בעמדתה, והוסיף כי: "הכיבוש הוא טרור". בשיחה עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm, הגיב כסיף לדברים.

בפתח השיחה, התייחס ח"כ כסיף לכינוי 'טרוריסטים' בהקשר של פעילי 'גוב האריות': "אני חולק באופן נחרץ על זה שאתה קורא להם טרוריסטים. טרור וטרוריסטים זו פגיעה באזרחים חפים משפע, הארגון הזה פעל נגד חיילים - זה לא טרור. אין דבר כזה טרור נגד חיילים. אין. אין טרור נגד חיילים, לא משנה על איזה חיילים מדובר. טרור זו פגיעה באזרחים חפים משפע שתמיד התנגדנו ונמשיך להתנגד. פגיעה בחיילים, וזה לא משנה אם זה האצ"ל נגד שוטרים בריטים או פלסטינים".

"החברים בגוב האריות בעינייך שהידים?", תהו צמד המגישים, ואילו ח"כ כסיף הבהיר: "אני לא בחקירה. לפי כל הגדרה, כולל ההגדרה של מר נתניהו בספרו, טרוריסט זה מיש פוגע באזרחים חפים משפע. תמיד התנגדנו. לפי אותה הגדרה שנתניהו עצמו נותן, וזו הגדרה מקובלת בכל מקום סביר, זה שמי שפוגע בחיילים באשר הם, לאו דווקא בהקשר הישראלי, הוא לא טרוריסט, הוא לוחם גרילה. אפשר להתנגד לזה".

"אף אחד לא בעד פגיעה, אנחנו בעד מאבק"

כאשר נשאל האם המחבל שהביא למותה של נועה לזר ז"ל נחשב לטרוריסט, חזר חבר הכנסת על דבריו: "לא טרוריסטים. מי שפוגע בחיילים איננו טרוריסט. זו צביעות. לחגוג את ההוצאה להורג ולהגיד שמי שפוגע בחיילים ישראלים נגד הכיבוש הוא טרוריסט זו צביעות".

"ולכנות את מי שיורה בחיילי צה"ל 'השהידים שלנו', זה לגיטימי?", תקף פלג, וכסיף השיב אש: "לא רק לגיטימי, זה לחלוטין נכון. הם לוחמי גרילה. זה הסילוף הכי גרוע שאתם עושים, אתם כרגע מתפקדים בתועמלנים ולא עיתונאים. אף אחד לא בעד פגיעה, אנחנו בעד מאבק. להגיד על לוחמים נגד צבא, בעיקר צבא כיבוש, שהם טרוריסטים זה שקר. להגיד שהם לוחמי גרילה או חופש זה נכון וגם לא אומר שאתה בהכרח תומך במה שהם עושים. זה הבדל מהותי שאתם מוחקים אותו".

"אעידה ידידתי היקרה היא בת העם הפלסטיני - הלוחמים שנהרגו גם מהעם הפלסטיני"

עוד הדגיש ח"כ כסיף כי "אני כואב שהכיבוש המרושע ממשיך, הוא אחראי לשפיכות התדמים. מי ששולח אותם לשם הוא אחראי. אעידה ידידתי היקרה היא בת העם הפלסטיני והלוחמים שנהרגו הם גם מהעם הפלסטיני. הרבה יותר ראוי לחגוג, במרכאות, להביע הזדהות עם מי שלוחם נגד עוול מאשר להזדהות עם מי שעושה את העוול".

מהמחנה הממלכתי נמסר בתגובה: לא מתקבל על הדעת שנבחר ציבור בישראל תומך במחבלים ומעודד אותם להמשיך ולשפוך את דמם של אזרחים ישראלים. עופר כסיף מוכיח שוב שלא ניתן לשלב את הרשימה המשותפת בממשלה ולא ניתן להישען עליהם להקמתה - ביטחון ישראל קודם להרכבת קואליציה. רק בני גנץ יכול להקים ממשלה רחבה ויציבה, בלעדיהם.

עריכה: שני רומנו

27/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עופר כסיף
עופר כסיף  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris