אודי סגל וענת דוידוב

"ההנהלה ביקשה שאעבור פוליגרף, זה היה יום לא פשוט"

בתחקיר של ספי עובדיה ורביב דרוקר ('חדשות 13') נטען כי הליכוד ניסתה להוריד את אחוז ההצבעה במגזר, ושאפה לגייס לכך את כתב הערוץ


אמש (ב') חשפו עיתונאי 'חדשות 13' ספי עובדיה ורביב דרוקר את המסתתר מאחורי הקלעים של קמפיין הליכוד, העמל על פי הדיווחים להורדת אחוזי ההצבעה בקרב המגזר הערבי, זאת באמצעות היועצת גיטה חזני־מלכיאור שאף הציעה לגייס לשירות המפלגה את עלי מוגרבי, כתב 'חדשות 13' בצפון ובחברה הערבית, לטובת המאמץ. מוגרבי שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב וסיפר על שאירע.

"זה התחיל לפני כמה ימים אחרי שקיבלתי טלפון מההנהלה אצלנו שהשם שלי נמצא בתוך רשימת המשפיענים בחברה הערבית", שיחזר מוגרבי. "אמרו לי את זה וקיבלתי את זה כמחמאה, ש אני נמצא בתוך רשימת המשפעינים בחברה הערבית, זה טוב. בתוך מסמך שהוגש על ידי האישה הזו. ישבתי יחד עם ההנהלה, הציעו גם שאני אעבור בדיקת פוליגרף".

גולן יוכפז ביקש להתעכב על הנקודה כי הנהלת הערוץ דרשה לביצוע הפוליגרף, ואילו מוגרבי חידד כי זאת נעשה בעקבות תוכן המכתב. "היא כתבה שהם יכולים להשפיע על ביטוי הבחירות, לתת להם סכום כספי מסוים, דבר שאני לא אעשה וכנראה מי שהיה חכם יותר ממנה הם אלה מהליכוד שקיבלו את המסמך והיו חכמים מאוד, הבינו שהם לא יכולים לפנות לכתב 'חדשות 13' ולבקש ממנו דברים כאלה", אמר, והוסיף: "אני הגעתי אתמול לתל אביב למכון פוליגרף, נבדקתי 3 פעמים. הגענו להסכמה אחרי שדרשו ממני את זה שכן אני אגיע לבדיקת פוליגרף - אני יודע שאני מדבר אמת, אין לי מה להסתיר".

"אני יודע שאני דובר אמת - בגלל זה אמרתי שאני רוצה את זה"

באשר לתחושותיו נוכח ביצוע הבדיקה שתקבע האם הוא אמין או לא, שיתף מוגרבי: "יום לא פשוט היה, פעם ראשונה שאני עושה את זה, שאני נחקר. לשבת על כסא שאנשים חוקרים אותך ושואלים אותך שאלות זה לא קל, אבל אני יודע שאני דובר אמת. בגלל זה אמרתי שאני רוצה את זה. אני במקום שאני עובד מסביב לשעון כדי להעביר את האמת לצופה בבית, עושה את העבודה העיתונאית שלי כמו שצריך. מגיע ל'חדשות 13' ויודע בתוך תוכי שאני כן דובר אמת, אז אחרי שישבתי עם ההנהלה והבנתי מה שקורה שם, בלי לחשוב פעמיים למרות שזה קצת הטריד אותי כל הסיפור הזה, כן נעניתי בחיוב. אני דובר אמת".

"אני חושב שזה רק מחזק אותי, את הדמות שלי. גם ההנהלה שמאמינה בכוחות שלי, שנותנת לי הרבה. אני היום כתב של 'חדשות 13' שמסקר את כל הגבול מהצפון, הם נתנו לי הרבה כלים. אני עושה את העבודה שלי כמו שצריך. זה רק חיזק אותי גם מולם וגם ידעו מי אני ומה אני יכול לעשות", טען, והוסיף: "גם ההנהלה אחרי שהבינה את כל מה שהולך שם, וגילוי נאות - הם יודעים שאני כן מדבר אמת אבל שהמסמך הזה באיזשהו שלב גם יגיע לאנשים אחרים. ההצעה הייתה במקומה, לעשות את הפוליגרף, כדי להוכיח גם לאנשים אחרים או לאותו גוף שרוצה להשתמש במסמך הזה".

עוד סיפר מוגרבי כי השאלות שנשאל במהלך הבדיקה עסקו במספר נושאים: "על האמינות שלי, השקיפות שלי, האם פעם פרסמתי דבר שקרי, האם חשבתי על זה בכלל. דברים שנענתי ממש בשליליות ויצאתי דובר אמת. נשאלתי גם האם הייתה לי פנייה מהליכוד, אמרתי לא ויצאתי דובר אמת. האם היועצת הזו הציעה לי שקל או עשרות אלפי שקלים".

יוכפז: "לא שולם כסף" • מוגרבי: "חד משמעית"

"גיטה, עוד ב־2019 היא הציגה את עצמה כיועצת אסטרטגית שאכפת לה מהחברה הערבית, שהיא רוצה ללמוד. היא הייתה מדברת איתי בשיחות כלליות על הארץ, האזרחים, החברה הערבית ועל האלימות בחברה הערבית, לא מעבר לזה. כשהכרתי אותה היא הייתה יועצת אסטרטגית לתאגיד המים שפרעם", הודה.

בסיום, ווידא גולן יוכפז: "אתה אומר שלא שולם כסף". כתב 'חדשות 13' בצפון וחברה הערבית סיכם: "חד משמעית. זה מה שהוכחתי גם בבדיקת הפוליגרף".

עריכה: שני רומנו

31/10/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עלי מוגרבי
עלי מוגרבי  |  צילום מסך מתוך 'חדשות 13'
Paris