בחירות 2022

קרבות פז"ם?

רונן צור, יועץ לניהול משברים, על מה שנראה כמו תבוסת חברי המחנה הממלכתי בעלי העבר הצבאי המפואר, לבכירי הציונות הדתית, על רקע ביטחוני


אי אפשר לטעות כשמדברים על התמהיל המיוחד של המחנה הממלכתי. מצד אחד, שני רמטכ"לים לשעבר, מן הצד השני אנשים שראו את המערכת הפוליטית מקרוב במשך שנים. נכון לעכשיו, על פי ספירת הקולות, העבר הצבאי הזה לא הועיל ולו במאום בקרב מול הציונות הדתית, שאמנם לא מציגה לראווה רשימת רמטכ"לים, אבל ככל הנראה יצרה את תחושת הביטחון המתבקשת בלב המצביעים.

רונן צור, יועץ לניהול משברים, הסביר כיצד שגה גוש השינוי, טעות שככל הנראה תעלה במעבר מהיר למדי לאופוזיציה. "שלטון תמיד מפסיד בגלל שגיאות שהוא עושה",פתח. "כששלטון מושל נכון, סיכוייו להפסיד קלושים. אין ספק שההתנהלות השלטונית קרסה. כשאתה מקבל את השלטון לידיים ויודע שאתה צריך להתחבר, יש פה שינוי במצב הדמוגרפי".

בהמשך, הדגיש: "אנו אמורים להבין שאי אפשר להמשיך כל הזמן קמפיין בצפון תל אביב ובצפון רעננה. פה יש טראומה של שומר החומות. האנשים זוכרים היטב את הקריאות האיומות של אזרחים ישראלים במצוקה. אף אחד מראשי גוש השינוי, לא גנץ, לא לפיד, לא איזנקוט, לא שם את הדברים האלה בחלון הראווה של הקמפיין שלו".

בסיום, הבהיר צור: "הציבור לא מבין לבד אם אתה לא נותן את התחושה שאתה נלחם. שני טוראים שבקושי סיימו חצי שירות צבאי מלא ניצחו שני גנרלים עם דרגות, מדים וכל ההילה הזאת, רק בגלל דבר אחד - הקניית תחושת ביטחון גדולה יותר מצדם, אפילו עם האקדח השלוף שכולם זלזלו בו".

עריכה: מיכל קדוש

02/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris