ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"הלוואי ונצליח לצאת מהמצב הזה כי הוא באמת קשה"

מאמן נורת'איסט יונייטד מהליגה ההודית, הסביר את היכולת הנמוכה שהציגה הקבוצה עד עתה: "אנחנו בתקציב הכי נמוך בליגה, בפער מכולם"


המאמן הישראלי מרקו בלבול רשם בתחילת השבוע הפסד רביעי בארבעה מחזורים כשקבוצתו, נורת’איסט יונייטד, נכנעה 1:0 לג’משדפור והיא אחרונה בטבלה. נורת’איסט היא הקבוצה החלשה ביותר בליגה הבכירה בהודו, ובעלת תקציב נמוך משמעותית מיריבותיה. בשיחה עם חברי צוות התוכנית סיפר בלבול על החיים בהודו, ועל שני האירועים שהובילו לכך שהוא יורחק מהמגרש.

"הפסדת בארבעה משחקים, והורחקת משניים. אני לא זוכר אותך ככה כשחקן, ולא כמאמן. מה קרה באמת", שאל קופמן את המאמן בתחילת השיחה. "האמת שבכל הקריירה שלי בישראל הורחקתי פעמיים, ופה קרה משהו מאוד מוזר", תיאר בלבול. לדבריו, בפעם הראשונה פסלו להם שער 'חוקי למהדרין', וההרחקה שלו הגיעה בצדק, כי הוא התפרץ למגרש. "במשחק השני התעצבנתי על שחקן שלנו, והיה מגיע לי אולי צהוב על זה שכעסתי עליו, אבל אני צריך להתרגל פה לשיפוט".

אז מה עומד מאחורי העניין, ואיך הם מתמודדים עם רצף כישלונות שכזה? "אני לא מחפש תירוצים, אבל זה היה מזל רע. שני זרים עזבו אותנו וזה עושה הבדל עצום - אם אין זרים בקבוצה זה גזר דין מוות". בלבול עתיד לשלב בקבוצה שני שחקנים נוספים, ואמר: "הסתבכנו קצת ואני מאמין שעם הזרים זה ישתנה". בהמשך סיפר כי כל הקבוצות האחרות התחילו לעבוד עם השחקנים הזרים שלהם במאי, אבל הקבוצה אותה הוא מאמן התחילה לעבוד עם הזרים רק בספטמבר, והתוצאות? בהתאם. מעבר לזה ביקש לציין: "אנחנו נמצאים פה בתקציב הכי נמוך בליגה בפער גדול ביחס לקבוצות האחרות".

אמור שלום ונמסטה?

כששאלו אותו האם הוא קיבל טלפון מסכנין שביקשה שיעזוב את הודו ויגיע אמר שלא התקשרו, והסביר: "אני מכבד חוזים, מאוד נהנה ורוצה להישאר פה. יש לנו משחק נגד קרלה בבית אצלנו". אם שאלתם עצמכם כמה אנשים מגיעים למשחק התשובה עומדת על כ־10 אלפים, אבל יש קבוצות שזוכות לכמות אוהדים כפולה ומכופלת. "יש פה אווירה מטורפת וההפנינג סביב המשחקים הוא גדול בתקשורת. יש פה חוויה בלתי רגילה".

בלבול ביקש להזכיר כי הוא מאמין שהודו בדרך לבנות מערך כדורגל מצוין, "קשה לי לתאר במילים איך משקיעים בו בהתפתחות של הכדורגל", הודה. מעבר לזה, הוא ביקש להדגיש את הקשר המיוחד שיש לו לשחקנים, ואת אורח החיים המרתק: "זו חוויה בלתי רגילה לחוות את החיים פה, את התרבות, את הקשר עם השחקנים. אנחנו רוצים לפתח פה ולבנות משהו לטווח ארוך, וזה קוסם לי". על הקשר עם הבעלים של הקבוצה אמר: "הוא נתן לי את התנאים לעשות את זה, אבל כל משחק הוא קריטי. אני רוצה להצליח פה ולהישאר פה מזמין אתכם לגואה לראות משחק ונדבר אחרת".

עריכה: עדן בן ארי 

03/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרקו בלבול
מרקו בלבול  |  צילום: דני מרון/מעריב
Paris