רבקה מיכאלי

השנה היפה בחייו

אחרי 13 שנה, הזמר והשחקן לי בירן מוציא אלבום חדש שהפיק, כתב והלחין בעצמו • הוא שיתף בתהליך העבודה, המחזמר החדש והזוגיות עם אליאנה תדהר


13 שנים מאז הפעם האחרונה, הזמר והיוצר לי בירן, שזכה במקום השני בתוכנית 'כוכב נולד', משחרר אלבום חדש ומרגש בשם 'לי', שאת רובו כתב, הלחין והפיק בעצמו. הוא שוחח עם רבקה מיכאלי ב־103fm וסיפר על החיים בצד הפרסום, על תהליך הכתיבה והעיבוד של האלבום החדש ועל הנישואים עם השחקנית אליאנה תדהר.  

"אשתי אליאנה, קנתה לי מתנה, תוכנת הקלטה שלא הכרתי", סיפר, והמשיך: "אמרתי 'טוב מתי יש לי זמן ללמוד תוכנות', ואז התחילה הקורונה, עכשיו זה הזמן. כחלק מתהליך הלמידה של התוכנה התחלתי לכתוב את האלבום הזה. בחדר ליד ישבה אליאנה כל היום אז פשוט כתבתי שירים כי ידעתי שהיא תשמע אותם, ניסיתי לכתוב שירים שהיא תאהב, וזה האלבום הזה". 

לאחרונה, לי משתתף במחזמר 'השנה היפה בחיי', יחד עם השחקנית רוני דלומי. הוא שיתף: "זו פעם ראשנה שלי, התיאטרון לא היה  'כוס התה שלי' ואז אוהד חיטמן התקשר ואמר לי 'אני יודע שאתה לא מתחבר לזה רק תקשיב לשני שירים שכתבתי'. הקשבתי לשירים והתחלתי לבכות ואמרתי ואו כנראה שאני הולך לעשות מחזמר. אני לא ידעתי כמה אני הולך להנות". 

בהמשך, סיפר על השיר 'תגידי כן' שכתב לפני החתונה עם השחקנית אליאנה תדהר: "החתונה הייתה לפני שנה, באוגוסט. כתבנו את השיר לפני החתונה ואז משהו בי התפתח, השתנה ואז נוצרה הגרסה הזו שמראה פן אחר לגמרי של השיר". 

בנוסף, דנו על השיר 'בלעדייך' שנכתב כחלק מהשתתפותו יחד עם אליאנה תדהר בסדרת ילדים: "בעצם כתבתי לעצמני שיר אהבה, שיר שכתבתי לסדרה שאליאנה שרה אותו לדמות שלי. ואז הוצאנו את הגרסה כשנגמרה הסדרה, וקיבלתי הודעה, ההודעה הזאת הייתה מאמא והיא כתבה לי שיש לה בן שקוראים לו דניאל, הוא על הרצף האוטיסטי והיא לקחה את השיר הזה למקום אחר לגמרי".

לי בירן סיכם: "אני לא חושב שאני כותב את השירים אני מתקשר אותם, זה פשוט מגיע דרכי". 

11/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לי בירן
לי בירן  |  צילום: שי פרנקו (לינקטון)
Paris