ינון מגל ובן כספית

"מחכים לכם בחו"ל? מי שיורד מהארץ, היא מקיאה אותו"

ינון השיב אחת ולתמיד לאלו שטענו אחרי הבחירות כי הם מתכננים לעזוב את ישראל • בן לא ויתר: "בברלין יש עמק סיליקון של ישראלים, זה מקיז ממני דם"


בפתח שעת התוכנית השנייה, שוחחו בן כספית וינון מגל, התייחסו השניים להודעה מן השעה האחרונה, שחשפה כי יו"ר ש"ס ושר הפנים לשעבר אריה דרעי מעוניין בתיק האוצר. "נפתח המשחק מחדש", טען ינון. "זה עוד ממש לא סוף פסוק", השיב כספית באשר להודעת דרעי. "יכול להיות שזה משחק. יכול מאוד להיות שדרעי מתואם עם נתניהו, ויכול להיות שהוא עוזר לו להוריד את סמוטריץ' מהתיקים הגבוהים". 

בהמשך, התייחס מגל לזעקת מצביעי גוש השינוי לאחר הבחירות, ואמר: "מאיפה בא הקטע הזה של לרדת מהארץ? מישהו מחכה לכם בחו"ל ורוצה אתכם משם? מישהו רוצה שיהיו בחו"ל עוד יהודים? אף אחד לא מחכה לכם, להיפך, הם רוצים כמה שפחות יהודים אצלם. מי שלא מבין את החיבור לארץ ישראל, הארץ מקיאה אותם. מי שיורד מהארץ, הארץ מקיאה אותו. התורה היא הבסיס, כל סיפור הקיום שלנו בארץ ישראל הוא התורה". 

"חברת הכנסת מאי גולן אמרה שהרבה צעירים ירדו מהארץ אם נתניהו לא יזכה בתפקיד הממשלה", הדגיש חברו למיקרופון. "למה לגוש השינוי יותר קל לרדת? כי הם משכילים, והם כוחות שכל מדינה הייתה רוצה, בברלין יש עמק סיליקון שכולו ישראלים, דבר שמקיז ממני דם". 

"תישארו עם ציבור שלא משלם מיסים", הבהיר. "בעולם החרדים עובדים ולומדים תורה, החרדים עובדים בארצות הברית, נקודה. אני אוהב את החרדים, הם האחים שלי. על הגיוס שלהם ויתרתי, כל הסיפור הוא על לימודי ליבה". 

עריכה: מיכל קדוש 

13/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris